Stowarzyszenie PGM na targach w Algierii | MOTOFAKTOR

Stowarzyszenie PGM na targach w Algierii

person Redakcja 6/03/2020

Na zakończonych wczoraj targach Equip Auto Algeria 2020 obecni byli przedstawiciele stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM).

PGM przedstawiło szeroką ofertę części motoryzacyjnych produkowanych w Polsce, m.in. oferowanych pod wspólną marką PGM Automotive filtrów, akumulatorów i elementów zawieszenia. Odwiedzający interesowali się także polskimi olejami, układami wydechowymi, piórami wycieraczek, rolkami rozrządu czy zaworami.

W targach EQUIP AUTO ALGERIA uczestniczyliśmy po raz pierwszy. Naszym głównym celem było nawiązanie relacji z importerami i dystrybutorami samochodowych części zamiennych z regionu Afryki Północnej i to nam się udało. Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, pozyskaliśmy ponad 50 kontaktów biznesowych, z których część dobrze rokuje na przyszłość. Bartosz Mielecki dyrektor zarządzający Stowarzyszenia PGM

W 14. edycji Equip Auto Algeria udział wzięło 300 wystawców z 15 krajów. Z uwagi na sytuację spowodowaną przez koronawirusa organizatorzy w ostatniej chwili odwołali udział przedstawicieli ponad 120 firm chińskich oraz kilku firm z Włoch i Korei Płd. Również liczba odwiedzających była niższa niż zakładane 10 tysięcy.

 

Stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) to ogólnopolska organizacja zrzeszająca polskich producentów części i komponentów do samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych. Aktualnie organizacja skupia ponad 40 firm produkcyjnych o różnym profilu działania i różnej skali, które łącznie zatrudniają ponad 6000 pracowników i generują obroty na poziomie ok. 3 mld zł.

 

PGM konsoliduje podmioty w sferze projektów i badań, rozwoju technologii, produkcji i dystrybucji oraz wsparcia w zakresie komunikacji marketingowej i promocji sprzedaży. Takie działania pozwalają im skuteczniej konkurować nie tylko na rynku wewnętrznym, ale także na arenie międzynarodowej.

 

Właśnie w celu realizacji tego ostatniego zamierzenia grupa członków stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna powołała w październiku 2019 r. spółkę PGM Automotive: PZL SĘDZISZÓW S.A. (producent filtrów), FA KROSNO S.A. (producent sprężyn gazowych), ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A. (producent akumulatorów), TIP TOPOL Sp. z o.o. (producent zawieszeń pneumatycznych) i PELMET Sp.j. (producent elementów układu kierowniczego).

 

Źródło: PGM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).