Stołeczni strażnicy miejscy ujawnili kolejnego truciciela | MOTOFAKTOR

Stołeczni strażnicy miejscy ujawnili kolejnego truciciela

person Redakcja 3/04/2023

Na warszawskim Mokotowie lokalni strażnicy miejscy przyłapali kolejny warsztat samochodowy na ogrzewaniu go odpadami warsztatowymi i nie tylko.

 

Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska ujawnili kolejny przypadek spalania odpadów w piecu zainstalowanym w warsztacie samochodowym. Tym razem toksycznymi związkami „faszerowani” byli mieszkańcy Mokotowa.

 

Strażnicy miejscy z Referatu ds. Kontroli Środowiska 23 marca sprawdzali paleniska na terenie Mokotowa. Podczas kontroli jednego z warsztatów samochodowych funkcjonariusze zwrócili uwagę na zainstalowany w nim piec na olej opałowy. Po bliższym przyjrzeniu się instalacji stwierdzili, że w piecu spalany jest też przepracowany olej samochodowy. Jego utylizacja powoduje dokuczliwy smród, a także uwalnianie się do atmosfery toksycznych związków. Ponadto funkcjonariusze ujawnili, że w zakładzie nieprawidłowo prowadzono gospodarkę odpadami – pozostałości z działalności gospodarczej przechowywane były w pojemnikach do odpadów zmieszanych, mimo że nie powinny się tam znaleźć. Strażnicy ustalili osobę odpowiedzialną za te praktyki i ukarali ją zgodnie przepisami.

Źródło: Straż Miejska Warszawa

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).