Stellantis inwestuje w fabrykę akumulatorów firmy ACC we Włoszech | MOTOFAKTOR

Stellantis inwestuje w fabrykę akumulatorów firmy ACC we Włoszech

person Adrian Januszkiewicz 25/03/2022

ACC zamierza stworzyć trzeci zakład produkcyjny na terenie zakładu Stellantis w Termoli we Włoszech.

Koncern Stellantis wraz z partnerami wspiera plany rozwoju Automotive Cells Company (ACC), która zamierza przekształcić istniejący zakład Stellantis w Termoli we Włoszech w nową fabrykę akumulatorów oraz sfinalizować umowę o włączeniu firmy Mercedes-Benz jako nowego, równorzędnego partnera TotalEnergies/Saft i Stellantis.

 

Partnerzy zobowiązali się do zwiększenia zdolności produkcyjnych ACC do co najmniej 120 gigawatogodzin (GWh) do 2030 roku oraz do zwiększenia skali rozwoju i produkcji wysokowydajnych ogniw i modułów akumulatorowych nowej generacji.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w tę inwestycję, aby zabezpieczyć przyszłość społeczności Termoli – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis – Przekształcenie istniejącego zakładu, by przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości pozycjonuje ACC jako europejskiego lidera w produkcji akumulatorów i potwierdza, dzięki współpracy z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego, rolę Włoch we wspieraniu transformacji Stellantis w firmę technologiczną zajmującą się zrównoważoną mobilnością.

 

W ramach planu strategicznego Dare Forward 2030, firma Stellantis ogłosiła, że do 2030 r. zamierza sprzedawać na całym świecie 5 milionów samochodów elektrycznych (BEV) rocznie (100% sprzedaży samochodów osobowych w Europie i 50% sprzedaży samochodów osobowych i pick-upów w USA). Stellantis planuje również zwiększenie mocy produkcyjnych baterii o 140 GWh do około 400 GWh, dzięki wsparciu produkcyjnemu zapewnionemu przez pięć gigafabryk i dodatkowym umowom na dostawy.

 

Spółka Automotive Cells Company została założona przez firmy Stellantis i TotalEnergies/Saft w sierpniu 2020 roku.

 

Realizacja transakcji jest uzależniona od zwyczajowych warunków jej finalizacji, w tym zgód organów regulacyjnych.

 

Źródło: Stellantis

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).