60 lat firmy Steinhof | MOTOFAKTOR

Steinhof obchodzi jubileusz 60-lecia

person Redakcja 19/06/2020

Firma Steinhof, polski producent haków holowniczych, obchodzi w 2020 roku 60-lecie istnienia. Z tej okazji tarnowska spółka podsumowała dotychczasowe osiągnięcia.

Dziś Steinhof z 230 pracownikami, 3 oddziałami, 2 profesjonalnymi serwisami samochodowymi o łącznej powierzchni ponad 15 000 m2, jest jednym z największych producentów haków holowniczych w Europie oraz jednym z największych producentów klocków hamulcowych w Polsce.

 

Kiedy w 1960 roku Stanisław Steinhof wraz z kilkoma pracownikami zaczynał produkcję w przydomowym warsztacie, jego celem było stworzenie firmy z polskim kapitałem, która odniesie sukces. W 1981 roku otworzono drugi oddział firmy, specjalizujący się w produkcji haków holowniczych. Na początku lat 90-tych firmę przejął syn Pana Stanisława, Marek Steinhof, który rozwinął rodzinne przedsiębiorstwo do ogromnej skali.

 

W 1997 roku zdecydowano o przeniesieniu siedziby firmy na ulicę Przemysłową w Tarnowie. Od tamtego roku funkcjonują w tym mieście dwa nowoczesne zakłady produkcyjne: produkcja klocków hamulcowych oraz produkcja haków.

 

Obecnie spółka zatrudnia 230 osób, posiada trzy oddziały, 2 serwisy samochodowe (także dla pojazdów ciężarowych) z ponad 15 000 m2 powierzchni użytkowej i jest jednym z największych producentów haków holowniczych w Europie oraz jednym z największych producentów klocków hamulcowych w Polsce.

 

W 2000 roku Steinhof uzyskuje Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9000:2000. W tym roku firma po raz pierwszy bierze udział w targach motoryzacyjnych Automechanika Frankfurt w charakterze wystawcy, gdzie pojawiała się nieprzerwanie przez 20 lat. Tegoroczne plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa, ale niewykluczone, że jest to decyzja odłożona tylko w czasie.

 

Kluczowe w historii firmy były także lata 2015-2017, w czasie których rozbudowano park maszynowy i wdrożono innowacyjne technologie produkcyjne. W 2016 roku spółka otrzymała nagrodę Inteligentnego Rozwoju za nowo wdrożony projekt; rozwój linii produkcyjnej w asortymencie klocków hamulcowych.

 

W 2019 roku Steinhof wprowadza do oferty automatycznie wypinaną kulę W-10, która na nowo definiuje jakość w branży i zwiększa atrakcyjność oferty haków w obliczu rosnących wymagań klientów w zakresie estetyki i wygody użytkowania.

 

Chociaż polska firma jest najbardziej znana z produkcji haków, równie ważne są klocki hamulcowe do samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych. Klocki powstają z bezazbestowych, odpowiednio dobranych mieszanek materiałów ciernych pochodzących wyłącznie od sprawdzonych i certyfikowanych dostawców.

 

Tłoczywo wykorzystywane do ich produkcji zostało skomponowane przez niemieckich specjalistów wyłącznie dla produktów marki Steinhof. Technologia produkcji oparta jest na zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Park maszynowy to kilkadziesiąt pras o sile nacisku do 800 ton. Każdy etap procesu technologicznego kontrolowany jest przez specjalistyczne laboratorium oraz nadzorowany przez wewnętrzny ośrodek badań i rozwoju.

Jubileusz 60 lat funkcjonowania na rynku to dla nas ogromna radość, którą dzielimy się razem z pracownikami, klientami oraz parterami biznesowymi Steinhof. Od tamtej pory przebyliśmy długą drogę, ale dzięki pasji, determinacji i odpowiednim decyzjom stworzyliśmy firmę z polskim kapitałem, będącą jednym z liderów w swojej branży. Mamy ambitne plany rozwojowe w najbliższych latach. Chcemy wprowadzać nowe zastosowania do oferty, inwestować w nowoczesne technologie i szukać kolejnych rynków zbytu, by rozwijać firmę i promować polskie produkty zagranicą. Monika Majchrowicz dyrektor ds. rozwoju w firmie Steinhof

Źródło: Steinhof

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).