Steinhof – jak rodzinna firma urosła do rangi europejskiego lidera | MOTOFAKTOR

Dziś spółka Steinhof z 200 pracownikami, 3 oddziałami, 2 profesjonalnymi serwisami samochodowymi o łącznej powierzchni ponad 15 000 m2 jest jednym z największych producentów haków holowniczych w Europie oraz jednym z największych producentów klocków hamulcowych w Polsce.

 

W 1981 roku Steinhof otwiera drugi oddział firmy, a 12 lat później przedsiębiorstwo przejmuje Marek Steinhof – obecny właściciel. W latach 90. firma przeprowadza potężne inwestycje. Siedziba zostaje przeniesiona na ulicę Przemysłową, a w Tarnowie funkcjonują już dwa duże ośrodki produkcyjne – haków holowniczych oraz klocków hamulcowych. W 2000 roku Steinhof po raz pierwszy bierze udział w prestiżowych targach Automechanika Frankfurt. Na tej imprezie będzie obecny nieprzerwanie po dziś dzień. Lata 2015-2017 to okres kolejnych inwestycji, które objęły rozpoczęcie Innowacyjnego Projektu Rozwojowego (zakup maszyn najnowszej generacji) oraz otwarcie kompleksu łączącego biura, magazyny i produkcję. Firma poszerza asortyment zarówno haków holowniczych, jak też klocków hamulcowych, stając się europejskim liderem w dziedzinie innowacji. W skład przedsiębiorstwa wchodzą dziś także dwa serwisy, przeznaczone do obsługi samochodów osobowych oraz pojazdów ciężarowych.

Haki holownicze Steinhof powstają ze specjalnie wyselekcjonowanych surowców, posiadają odpowiednie homologacje, które są gwarancją ich wytrzymałości oraz potwierdzeniem, że do naszych klientów trafia wyłącznie hak holowniczy najwyższej jakości. Oferujemy zaczepy samochodowe dostosowane do samochodów osobowych oraz dostawczych. Cały czas rozszerzamy referencje zarówno w przypadku haków, jak też klocków hamulcowych, które są naszym drugim flagowym produktem. Blisko 60 lat doświadczenia i nacisk na nieustanny rozwój pozwalają nam tworzyć produkty, które doceniły już dziesiątki tysięcy klientów w całej Europie. Monika Majchrowicz dyrektor ds. rozwoju w firmie Steinhof

 

W ofercie Steinhof znajdują się przede wszystkim dwa rodzaje haków:

 

  • Haki holownicze z kulą odkręcaną to rozwiązanie, gdzie kula haka mocowana jest do korpusu za pomocą śrub montażowych. Kulę można w łatwy sposób zdemontować, odkręcając śruby. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla osób, które oczekują niezawodności połączonej z niższą ceną.
  • Haki wypinane automatycznie łączą w sobie najwyższą wygodę użytkowania i bezpieczeństwo eksploatacji. Zarówno montaż jak i demontaż nie wymaga użycia siły fizycznej ani żadnego narzędzia. Haki wyposażone są w zamki zabezpieczające przed kradzieżą. Wyróżnia je wysoka estetyka, gdyż są spójne z tylną linią nadwozia. Dwa najpopularniejsze systemy kul wypinanych to wypinanie pionowe lub poziome. W systemach tych kula mocowana jest do gniazda za pomocą specjalnie zaprojektowanego sworznia ryglującego. Montaż polega na wsunięciu kuli do gniazda, po czym następuje automatyczne jej zatrzaśnięcie. Do demontażu kuli wystarczy obrócenie pokrętła tak, aby kula została odblokowana. Zautomatyzowanie haków holowniczych znacząco podnosi wygodę i komfort ich użytkowania.

Zanim haki Steinhof trafią do sprzedaży rynkowej są uprzednio poddawane około 50-godzinnym specjalistycznym testom zmęczeniowym, przeprowadzanym w wewnętrznym laboratorium. Badanie polega na sprawdzeniu ich wytrzymałości przy 2 mln cykli pod danym obciążeniem, ma ono na celu zapewnienie stałej, wysokiej i powtarzalnej jakości dla produkcji seryjnej. Ponadto haki holownicze przechodzą regularne badania na zgodność z wymaganiami Regulaminu Nr 55 EKG ONZ. Wynikiem tych badań jest uzyskanie certyfikatów homologacji Nr E20 oraz e20 otrzymanych z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w Warszawie.

 

Jakość wyrobów jest potwierdzona dodatkowo certyfikatem Nr e4 wystawionym przez Instytut Certyfikacyjny RDW z siedzibą w Holandii. W ofercie Steinhof znajdują się także wiązki elektryczne, dedykowane konkretnym modelom samochodów oraz bagażniki rowerowe.

 

Drugim najważniejszym produktem są klocki hamulcowe zarówno do samochodów osobowych, jak też dostawczych. W ofercie znajdują się klocki hamulcowe PREMIUM cechujące się lepszymi parametrami technologicznymi oraz wydłużoną żywotnością. Technologia produkcji klocków hamulcowych w firmie Steinhof oparta jest na zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Park maszynowy to kilkadziesiąt pras o sile nacisku do max 800 ton. Każdy etap procesu technologicznego kontrolowany jest przez specjalistyczne laboratorium. Badane są takie parametry jak: wytrzymałość połączenia klejowego materiału trącego do blachy, ściśliwość materiału, współczynnik tarcia oraz wszelkie parametry zgodne z Regulaminem ECE R90. Dodatkowo w laboratorium prowadzone są badania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, wdrażanych następnie do produkcji.

Klocki PREMIUM Line posiadają wszystkie zalety produktu idealnego, są owocem kilkuletnich badań laboratorium Firmy Steinhof jak również testów drogowych w ekstremalnych warunkach.

 

  • oferta to ponad 500 referencji klocków hamulcowych do różnego typu pojazdów
  • klientom oddawane są klocki w kompletach z akcesoriami i czujnikami;
  • wszystkie produkty posiadają wymagane certyfikaty oraz homologacje ECE R-90, a ich jakość jest potwierdzona próbami drogowymi przeprowadzanymi przez PIMOT oraz VCA;
  • Steinhof produkuje klocki hamulcowe w oparciu o normy Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 potwierdzone przez regularne audyty renomowanej jednostki TÜV SAAR CERT;
  • unikalna formuła tarcia gwarantuje doskonałą odporność na ścieranie nawet podczas długotrwałego użytkowania przy bardzo wysokich temperaturach, co zapewnia najwyższą skuteczność hamowania znacznie wpływając na bezpieczeństwo;
  • jakość i niezawodność produktów potwierdzają homologacje, jak również rekomendacje udzielone firmie Steinhof przez Fiat Auto Poland, jako głównemu dostawcy klocków hamulcowych na rynku wtórnym.

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).