Stare płyny z warsztatu były w kratce spływowej | MOTOFAKTOR

Stare płyny z warsztatu były w kratce spływowej

person Redakcja 28/04/2023

Stołeczni strażnicy miejscy przyłapali warsztat samochodowy na Pradze-Północ, który pod kratkę odpływową zrzucał zużyte płyny z naprawianych pojazdów.

 

Osobliwy – i niezgodny z prawem – sposób na pozbywanie się zużytego oleju samochodowego znalazł właściciel pewnego zakładu na Pradze-Północ. Proceder wykryli strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska.

 

Funkcjonariusze, którzy w ubiegłym tygodniu przeprowadzali kontrolę w jednym z warsztatów przy ulicy Jagiellońskiej, zauważyli ślady zużytego oleju na zainstalowanej tam kratce przykrywającej kanał odprowadzający deszczówkę. Instalacja podłączona była do sieci kanalizacji miejskiej. Podczas kontroli stwierdzono, że wylewano tam płynne odpady pochodzące z obsługi pojazdów. Na dodatek pracownicy warsztatu nieprawidłowo prowadzili gospodarkę związaną z odpadami komunalnymi, które mieszali z odpadami pochodzącymi z działalności zakładu. Strażnicy ustalili osobę winną złamania przepisów i ukarali ją zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Źródło: Straż miejska

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).