Standard TecDoc liczy już 30 lat | MOTOFAKTOR

Standard TecDoc liczy już 30 lat

W tym roku standard TecDoc obchodzi swój jubileusz 30-lecia. Od roku 1994 umożliwia szybką i precyzyjną identyfikację części zamiennych i pojazdów.

W latach 90. brakowało standaryzacji danych dotyczących części zamiennych dla pojazdów, co utrudniało prawidłowe przypisanie ich do odpowiednich typów pojazdów. Ta niepewność w doborze właściwych części generowała dodatkowe koszty, wydłużała czas naprawy i zwiększała ryzyko popełnienia błędów, co negatywnie wpływało na biznes i zadowolenie klientów.

W roku 1994, 21 wiodących firm międzynarodowych przemysłu części zamiennych do samochodów utworzyło inicjatywę normalizacyjną o nazwie TecDoc. Każdy rodzaj pojazdu został precyzyjnie zdefiniowany i przyporządkowany do odpowiednich części zamiennych. Dzięki standardowi TecDoc i powiązanemu z nim katalogowi części zamiennych TecDoc Catalog, ustalono jednoznacznie, które części zamienne pasują do konkretnych pojazdów. TecDoc stał się uznawanym międzynarodowym standardem w branży.

Jaka przyszłość stoi przed TecDoc?

Przemysł motoryzacyjny dynamicznie się rozwija dzięki nowym koncepcjom mobilności, procesom cyfryzacji oraz alternatywnym rodzajom napędu. Wraz ze wzrostem skomplikowania konfiguracji pojazdów i potrzebą szybszego wprowadzania produktów na rynek, przechodzenie na przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym stało się powszechne w niezależnym sektorze motoryzacyjnym zajmującym się częściami zamiennymi.

W odpowiedzi na te wymagania, TecAlliance rozpoczęło implementację nowego ekosystemu TecDoc pod koniec 2023 roku. Producenci części mogą teraz zarządzać informacjami w swoich katalogach w czasie zbliżonym do rzeczywistego, zamiast aktualizacji danych kwartalnie lub miesięcznie, jak to miało miejsce w przeszłości. Ponadto, od 2021 roku TecAlliance współpracuje z przemysłem i handlem detalicznym w ramach inicjatywy dotyczącej jakości danych, mającej na celu ciągłe doskonalenie danych katalogowych.

TecDoc dysponuje nowym ekosystemem

W przyszłości rozwiązania TecDoc mają dostarczać usługi o wyższej wartości dodanej. TecDoc intensywnie pracuje nad wprowadzeniem platformy handlowej B2B, TecDoc Trade Portal, dla producentów części i dystrybutorów w celu usprawnienia i zoptymalizowania działalności e-commerce.

Źródło: TecAlliance

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).