Standard Motor Products przejmuje firmę Nissens | MOTOFAKTOR

Standard Motor Products przejmuje firmę Nissens

Standard Motor Products, producent i dystrybutor części samochodowych, osiągnął ostateczne porozumienie w sprawie przejęcia firmy Nissens.

Nissens to europejski producenta i dystrybutor układów chłodzenia na rynek wtórny oraz układów klimatyzacji z rocznymi przychodami w wysokości około 260 milionów dolarów przy marży EBITDA na poziomie kilkunastu procent – poinformował Standard Motor Products.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że SMP zostanie naszym nowym właścicielem. Śledzimy działania SMP w Stanach Zjednoczonych i dostrzegamy wiele podobieństw w sposobie, w jaki SMP i Nissens działają w swoich regionach. Osobiście znam zespół zarządzający SMP od kilku lat i wierzę, że istnieje bardzo silne dopasowanie kulturowe, które będzie wspierać i przyspieszać pozytywny rozwój obu firm. Cieszymy się, że możemy stać się częścią rodziny SMP” – powiedział Klavs Thulstrup Pedersen, dyrektor generalny Grupy Nissens.

Z przyjemnością ogłaszamy to przejęcie, dzięki któremu nasza firma stanie się liderem na rynku części zamiennych w Ameryce Północnej i Europie w zakresie produktów do zarządzania ciepłem. Planujemy kontynuować działalność Nissens jako samodzielnej jednostki, wykorzystując jednocześnie siłę obu firm. Założona w 1921 roku firma Nissens ma długą historię bycia liderem na rynku części zamiennych w Europie, cieszącym się reputacją dostawcy produktów klasy premium. Silny zespół zarządzający firmy Nissens, kierowany przez Klavsa Pedersena, udowodnił, że potrafi się rozwijać w trudnych czasach” – dodał Eric Sills, prezes i dyrektor generalny Standard Motor Products.

Wartość transakcji to około 388 milionów dolarów. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2024 r. po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych i innych organów regulacyjnych.

Standard Motor Products Inc. z siedzibą w Nowym Jorku który jest producentem, dystrybutorem i sprzedawcą części zamiennych. Od 2006 roku firm działa na polskim rynku m.in. w Białymstoku. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji cewek, czujników i włączników (np. temperatury, ciśnienia, poziomu oleju, poziomu paliwa, prędkości i położenia wału korbowego oraz systemów ABS) dla przemysłu motoryzacyjnego. Produkty te mają zastosowanie w samochodach osobowych, ciężarowych, maszynach budowlanych, rolniczych oraz sprzęcie ciężkim.

Źródło: Standard Motor Products

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).