Stan techniczny i zadymienie spalin pod kontrolą ITD | MOTOFAKTOR

Stan techniczny i zadymienie spalin pod kontrolą ITD

person Redakcja 4/05/2020

W trakcie działań inspektorzy sprawdzali stan techniczny samochodów i jakość emitowanych spalin.

Blisko 50 skontrolowanych pojazdów i 4 zatrzymane dowody rejestracyjne z powodu wykrytych usterek – to bilans akcji przeprowadzonej w czwartek (30 kwietnia) przez patrole Inspekcji Transportu Drogowego na drogach tranzytowych Mazowsza. W trakcie działań inspektorzy sprawdzali stan techniczny samochodów i jakość emitowanych spalin.

 

Czwartkowa akcja ITD prowadzona na głównych szlakach komunikacyjnych województwa mazowieckiego była ukierunkowana na sprawdzenie stanu technicznego ciężarówek i busów oraz wycofanie z ruchu tych pojazdów, które zagrażają bezpieczeństwu i zanieczyszczają środowisko.

 

Z wykorzystaniem dymomierza skontrolowano 48 pojazdów (30 ciężarówek i 18 busów o DMC do 3,5 tony). Tylko w jednym samochodzie ciężarowych wykryto usterkę, która była podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Pojazd miał nieszczelny układ pneumatyczny, który odpowiada m.in. za hamowanie. Inspektorzy zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne busów.

 

W pojazdach tych stwierdzili nadmiernie zużyte stabilizatory zawieszenia tylnej osi, niesprawny hamulec postojowy i pęknięty klosz lampy. Z dalszej jazdy wycofane zostały też 4 samochody dostawcze o DMC do 3,5 tony z powodu przekroczenia ich ładowności. W tym przypadku kierowców ukarano również mandatami karnymi.

 

W żadnym z zatrzymanych i skontrolowanych pojazdów inspektorzy ITD nie stwierdzili przekroczenia dozwolonych norm zadymienia spalin.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).