Stacja ładowania EV dla zwycięzców Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Elektromobilni | MOTOFAKTOR

Stacja ładowania EV dla zwycięzców Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Elektromobilni

person Adrian Januszkiewicz 15/09/2021

Stacja ładowania EVB Wallbox 1M AC firmy PRE BIEL trafi do szkoły, której uczniowie wykażą się największą wiedzą z zakresu elektrombilności.

W tym roku elektromobilność obecna jest na każdym etapie i w każdej kategorii Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Szczególnie miejsce zajmuje jednak w kategorii „Elektromobilni”. Wszechstronna edukacja przyszłych mechaników pojazdów elektrycznych i hybrydowych to główny cel organizatorów wydarzenia – V8 Team. Uczestnicy tej kategorii Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zostaną wyposażeni także w wiedzę z zakresu paliw alternatywnych i technologii wodorowych oraz szeroko pojętej ekologii.

 

Najlepsi uczestnicy kategorii „Elektromobilni” – uczniowie szkół średnich z całej Polski – spotkają się w finale, który zostanie zorganizowany 22-24 października podczas Poznań Game Arena z udziałem PLATINUM ORLEN OIL, TÜV SÜD Polska, SEP, febi oraz BOŚ Bank pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).

 

Do zwycięskiej szkoły trafi atrakcyjna nagroda ufundowana przez firmę Overcome – Stacja Ładowania Samochodów Elektrycznych EVB Wallbox 1M AC. Zespół firmy tworzy grupa pasjonatów, którzy wierzą, że przyszłość należy do elektromobilności, a pojazdy o niskiej emisji oznaczają lepszą jakość powietrza i mają pozytywny wpływ na zdrowie ludzi. Firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania, doradztwa oraz sprzedaży rozwiązań z obszaru elektromobilności.

Bardzo nam miło, że możemy włączyć się w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Wierzymy, że elektromobilność to przyszłość motoryzacji. Do obsługi pojazdów elektrycznych będą potrzebni wszechstronnie wykształceni mechanicy, a do ładowania wygodne i powszechnie dostępne stacje ładowania. Krzystof Stępień Overcome
Budowanie świadomości młodych ludzi w obszarze elektromobilności, tworzenie i promowanie nowego zawodu – mechanik pojazdów elektrycznych – czy wsparcie młodych ludzi i motywacja do zdobywania wiedzy to zagadnienia, nad którymi będziemy wspólnie pracować. Adrian Dekowski organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Ufundowana przez firmę Overcome Stacja Ładowania Samochodów Elektrycznych EVB Wallbox to małogabarytowa stacja jednostanowiskowa, wyposażona w gniazdo lub wtyczkę z kablem, naścienna lub do montażu na dedykowanym słupku. Jest przeznaczona do szybkiego ładowania mocą: 3,7 kW 7,4 kW, 11 KW, 18 kW i 22 kW prądem AC. Może być montowana na parkingach wewnętrznych i zewnętrznych, w obiektach handlowych, komercyjnych, budynkach wielorodzinnych, prywatnych garażach, przydomowych miejscach parkingowych, obiektach przemysłowych, czy w przestrzeni miejskiej. Wygląd i kolorystyka stacji zostanie przygotowana zgodnie z indywidualnym projektem zwycięskiej szkoły.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Partnerami Mistrzostw są: PLATINUM ORLEN OIL, Kramp, Grene, FILTRON, John Deere, Mercedes-Benz Trucks Polska, Google For Education, GoCloud, Dell Technologies, febi bilstein, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Bank Ochrony Środowiska, TÜV SÜD Polska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Briggs&Stratton, Chabin, miesięcznik rolniczy „TOP AGRAR” oraz magazyn rolniczy „Profi”, LOCO, LCO, RNEW, Yanosik, Yanosik Warsztaty, Targi Techniki Motoryzacyjnej, Poznań Motor Show, Poznań Game Arena, Duda Garage, Hydrogen Poland, KEZO Centrum Badawcze PAN, PACTT oraz Politechnika Rzeszowska, Wojskowa Akademia Techniczna, Instytut Badań Edukacyjnych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Ósemka. Patronem medialnym edukacyjnym wydarzenia jest Librus.

 

Szczególnie cenny, świadczący o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, jest patronat jakim objęły wydarzenie takie instytucje jak: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, NCBR, PARP, ARiMR, KRUS, TÜV SÜD, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Kierunkowskaz, Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Badań Edukacyjnych, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest TVP1.

 

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Źródło: V8 Team

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).