Spotkania regionalne Q-Service Truck w innej formule | MOTOFAKTOR

Spotkania regionalne Q-Service Truck w innej formule

person Adrian Januszkiewicz 16/07/2020

Mimo kryzysu sieć Q-Service Truck nie zrezygnowała ze spotkań i do ich organizacji wykorzystała najnowsze rozwiązania techniczne.

W tym roku wszystkie warsztaty zrzeszone w Q-Service Truck spotkały się ze sobą w wirtualnym świecie. Podobnie jak w poprzednich latach wydarzenie podzielone zostało na trzy etapy, a w kolejnych odsłonach udział wzięli w nich przedstawiciele z zachodniej, wschodniej i północnej części Polski. Zorganizowane w dniach 13-15 lipca spotkania miały charakter roboczy i służyły przede wszystkim omówieniu bieżących działań związanych z funkcjonowaniem sieci.

Trudne sytuacje wymuszają zastosowania niekonwencjonalnych działań i tak też było z naszymi spotkaniami regionalnymi. Organizacja zdalnych spotkań okazała się nie lada wyzwaniem, dlatego tym bardziej cieszymy się, że cały proces przebiegł bardzo sprawnie, zarówno z naszej strony, jak i od strony serwisów. Dzięki temu mogliśmy spotkać się z całą grupą warsztatów, podsumować tegoroczne działania i aktywności, a także zaplanować akcje na drugie półrocze. Sylwia Wysocka Menadżer Projektu w Inter Cars

 

Spotkania odbywały się z wykorzystaniem aplikacji umożliwiającej łączenie kilkudziesięciu uczestników. Dzięki temu każdy zainteresowany mógł wziąć udział w spotkaniu bez wychodzenia z domu czy swojego miejsca pracy, w absolutnie bezpiecznych warunkach, bez narażania się na niepotrzebne ryzyko. Sami uczestnicy chwalili sobie taką formułę, dzięki niej zaoszczędzali bowiem czas potrzebny na dojazdy w przypadku spotkań stacjonarnych, swobodnie mogli uczestniczyć w dyskusji i zadawać pytania.

 

Wszystkie trzy spotkania odbywały się według podobnego schematu. Najpierw omówiona została sytuacja na rynku wtórnym w sektorze części zamiennych do pojazdów ciężarowych oraz ogólne trendy w europejskim transporcie spowodowane wybuchem pandemii COVID-19. Organizatorzy spotkania dokładnie przeanalizowali aktualną sytuację rynkową i kierunek, w którym prawdopodobnie może podążyć cała branża.

 

W kolejnej części omówione zostały specjalne akcje promocyjne dedykowane wyłącznie warsztatom zrzeszonym w sieci Q-Service Truck oraz asortyment objęty dodatkowymi zniżkami właśnie dla serwisów sieciowych. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać, a także dopytać o szczegóły ruchów związanych z akcją Dookoła Świata i z dodatkowymi ułatwieniami reklamacyjnymi, jakie zostały wdrożone dla warsztatów z Q-Service Truck.

 

Obszernie podsumowano również akcję #pomagamypomagać, w ramach której Inter Cars wspólnie z czołowymi dostawcami wsparł pakietami ochronnymi, materiałami marketingowymi oraz wiedzą przekazywaną za pośrednictwem bezpłatnych webinarów aż 10 tysięcy warsztatów w całej Polsce!

 

W kolejnych częściach spotkania uczestnicy dyskutowali o warunkach i głównych założeniach umowy inwestycyjnej oraz o jej realizacji przez warsztaty sieciowe w pierwszym półroczu 2020 roku, a także o szkoleniach, w tym o serii bezpłatnych spotkań online skierowanych wyłącznie dla serwisów z Q-Service Truck.

 

Opowiedziano o wsparciu sieci przez dostawców, przedstawiono nowych członków organizacji, a ostatni panel poświęcono programowi flotowemu dla rynku ciężarowego, który właśnie jest na etapie wdrażania w życie. Każde ze spotkań podsumowała sesja pytań i odpowiedzi, w którą uczestnicy byli bardzo zaangażowani i w której chcieli poznać bardziej szczegółowe informacje na frapujące ich tematy.

 

Cykl trzech spotkań regionalnych organizowanych online spotkał się z ciepłym przyjęciem uczestników, którym jednogłośnie odpowiadała taka formuła komunikacji i którzy zadeklarowali, że w podobnym gronie chcieliby spotykać się częściej niż raz na pół roku. Bardziej regularne spotkania w ich odczuciu mogłyby jeszcze mocniej zintegrować członków sieci i sprawić, że rozwój Q-Service Truck następowałby z jeszcze większą dynamiką niż obecnie.

 

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).