Spadki na rynku aut używanych – barometr AAA AUTO | MOTOFAKTOR

Spadki na rynku aut używanych - barometr AAA AUTO

person Redakcja 8/12/2022

Po październikowym wzroście liczby ofert aut na rynku wtórnym, w listopadzie nastąpił spadek - wskazują dane raportu AAA AUTO.

 

 

Rynek samochodów używanych obecnie można przyrównać do huśtawki. O ile w październiku kupujący mogli wybierać auta z oferty o prawie 9 000 pojazdów większej niż we wrześniu, to w listopadzie liczba oferowanych aut ponownie spadła o niemal 11 000 aut. W ciągu całego roku ten spadek był jeszcze większy, ponieważ w listopadzie 2021 roku oferowano do sprzedaży 210 904 samochody, czyli niemal o 16 400 aut więcej niż obecnie. Natomiast, pozytywnym sygnałem jest fakt, że sprzedawane samochody są młodsze i mają mniej przejechanych kilometrów. Oznacza to, że obserwowany przez nas trend od kilku miesięcy większego napływu młodych aut używanych, utrzymuje się – powiedziała Karolina Topolova, dyrektor generalna i prezes zarządu AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

 

Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż w listopadzie 2022 roku był Opel Astra – 5 307 ofert samochodów, na drugim miejscu znalazło się Audi A4 – 4 416 ofert, a na trzecim Volkswagen Golf – 3 871 ofert. Największa liczba ofert prezentowała samochody z silnikami diesla – 95 764 auta, a na drugim miejscu z silnikami benzynowymi – 83 789 aut.

 

 • Mediana ceny samochodu używanego w listopadzie 2022 r: 29 900 PLN
 • Mediana przebiegu w listopadzie 2022 r: 179 000 km
 • Mediana rocznika produkcji w listopadzie 2022 r: 11,8 lat

 

Najwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych w listopadzie 2022 roku pojawiło się w województwie mazowieckim – 38 096 ofert, a najmniej w województwie opolskim – 3 115 ofert. Najdroższe samochody oferowano także w województwie mazowieckim (mediana ceny: 37 000 zł), a najtańsze w województwie warmińsko-mazurskim (23 900 zł).

Liczba ofert sprzedaży samochodów używanych w poszczególnych województwach wraz z medianą ceny, przebiegu i wieku w listopadzie 2022 r. - dane AAA AUTO

Oferty sprzedaży najczęściej prezentowały samochody z silnikami diesla – 95 764, przed autami z silnikami benzynowymi – 83 789. W następnej kolejności znalazły się auta napędzane LPG (10 881), hybrydowe (2 972), elektryczne (1 032) oraz CNG (71).

10 modeli aut używanych najczęściej ogłaszanych do sprzedaży w Polsce w listopadzie 2022 roku:

 1. Opel Astra

 1. Volkswagen Golf

 1. Audi A4

 1. BMW 3

 1. Volkswagen Passat

 1. Ford Focus

 1. Skoda Octavia

 1. BMW 5

 2. Ford Mondeo

 1. Audi A6

 

Źródło: AAA AUTO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).