Solidne wyniki FO Dębica mimo pandemii | MOTOFAKTOR

Solidne wyniki FO Dębica mimo pandemii

person Adrian Januszkiewicz 23/04/2021

Firma Oponiarska Dębica S.A. zanotowała w 2020 roku przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 1,8 mld zł, o 11,7% niższe niż rok wcześniej.

Na wyniki 2020 roku wpłynęła pandemia koronawirusa – wprowadzone ograniczenia skutkowały m.in. spadkiem popytu rynkowego w branży oponiarskiej w Polsce i Europie, zarówno wśród odbiorców hurtowych jak i detalicznych.

 

Sprzedaż do podmiotów z Grupy Goodyear za 2020 r. stanowiła 90,2% sprzedaży ogółem wobec 89,7% w roku poprzednim. Przychody ze sprzedaży do podmiotów niepowiązanych wyniosły 178,3 mln zł i spadły o 16,0% r/r.

 

Koszty sprzedaży i ogólnego zarządu za 2020 r. wyniosły 24,6 mln zł wobec 23,2 mln zł w roku poprzednim. Udział tych kosztów w wartości sprzedaży wzrósł z poziomu 1,1% w 2019 r. do 1,4% w 2020 r.

 

Jednostkowe koszty produkcji za cztery kwartały 2020 r. były wyższe o 3,5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Jak wiele firm w 2020 roku mierzyliśmy się z wyzwaniami związanymi z pandemią koronawirusa, która czasowo wpłynęła na spadek popytu w naszej branży. Pomimo tego wypracowaliśmy solidne wyniki finansowe i utrzymujemy bezpieczną sytuację finansową oraz silną pozycję gotówkową. Przystosowaliśmy organizację do działania w wysokim reżimie sanitarnym i dopasowaliśmy strukturę kosztów do nowej rzeczywistości. Dalej rozwijamy naszą ofertę produktową i wprowadzamy nowości – jak np. oponę Dębica Navigator 3 - oraz kontynuujemy rozwój produkcji opon na pierwsze wyposażenie. Leszek Szafran Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Dębica

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).