“Smog” na drogach – wspólna akcja ITD i policji | MOTOFAKTOR

"Smog" na drogach - wspólna akcja ITD i policji

person Redakcja 20/02/2020

35 skontrolowanych pojazdów i 11 zatrzymanych dowód rejestracyjnych.

To efekt jednodniowej akcji „Smog” przeprowadzonej na podkarpackich drogach przez Inspekcję Transportu Drogowego i Policję.

 

19 lutego przeprowadzono kolejne działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Smog”, której głównym celem jest wyeliminowanie z ruchu pojazdów zanieczyszczających środowisko.

 

Inspektorzy z podkarpackiej ITD wspólnie z funkcjonariuszami policji z Rzeszowa i Tarnobrzegu w punktach kontrolnych w Jaworniku i Tarnobrzegu skontrolowali 35 pojazdów, głównie autokarów i busów.

 

Osiem z nich emitowało za dużo trujących spalin. W niektórych przypadkach poziom zadymienia spalin był tak wysoki, że zabrakło na dymomierzu skali. Trzy kolejne pojazdy były w złym stanie technicznym. Inspektorzy zatrzymali w sumie 11 dowodów rejestracyjnych.

 

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).