SKP nie wykluczają ogólnopolskiego protestu | MOTOFAKTOR

SKP nie wykluczają ogólnopolskiego protestu

person Joanna Piszcz 10/06/2022

Przedstawiciele stacji kontroli pojazdów (SKP) spotkali się, by omówić trudną sytuację branży spowodowaną brakiem podwyżek opłat za badania techniczne pojazdów.

Zamrożona od 18 lat wysokość opłat za badania techniczne, inflacja, stale rosnące koszty oraz zupełnie inne niż w 2004 roku warunki prowadzenia działalności gospodarczej związanej z przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów, powodują, że sytuacja przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów staje się coraz trudniejsza. Stacje balansują na progu rentowności, a wiele z nich jest deficytowych. Temu było poświęcone ostatnie spotkanie przedstawicieli warszawskich SKP – informuje Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów.

 

Według ankiety przeprowadzonej w środowisku, aż 25% przedsiębiorców rozważa zamknięcie swojej stacji do końca bieżącego roku. Aby temu zapobiec, PISKP zorganizowała spotkanie stacji kontroli pojazdów z Warszawy i bliskiej okolicy na stacji kontroli pojazdów Autocom Bis przy ulicy Wolskiej 225 w Warszawie.

 

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele ponad połowy warszawskich stacji, Prezes Zarządu PISKP Marcin Barankiewicz, Przewodnicząca Rady Izby Jolanta Źródłowska, Prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Stacji Kontroli Pojazdów Andrzej Bogdanowicz oraz Dyrektor ds. technicznych PISKP  Karol Rytel.

 

Rozmawiano o konsolidacji środowiska wokół działań na rzecz waloryzacji opłat za badania i ich urealnienia do aktualnych warunków ekonomicznych prowadzenia działalności gospodarczej. Planowane są spotkania w całym kraju. Nie można też wykluczyć ogólnopolskiego protestu. O szczegółach i dalszych działaniach PISKP będzie na bieżąco informować.

 

Pod koniec stycznia tego roku informowaliśmy, że PISKP otrzymała odpowiedź od Ministerstwa Infrastruktury na petycję złożoną po proteście diagnostów, który miał miejsce w listopadzie ub.r. Jak wynika z treści pisma od Ministerstwa Infrastruktury nie zamierza ono w najbliższym czasie podnosić ceny badań technicznych.

 

Źródło; PISKP

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).