SKF: nowości w zestawach rozrządu z pompą wody | MOTOFAKTOR

SKF: nowości w zestawach rozrządu z pompą wody

person Joanna Piszcz 8/12/2017

Kolejną nowością w katalogu SKF jest kompletny zestaw naprawczy rozrządu z pompą wody do wybranych modeli Forda.

SKF jest pierwszym dostawcą, który na aftermarket, wprowadził zestaw naprawczy rozrządu z pompą wody do nowych modeli Forda. Jeden zestaw SKF VKMC 04215-1 odpowiada trzem elementom OE: napinacz nr 1685747, pasek rozrządu nr 1675963 i pompa wody nr 1935496. W opakowaniu znajduje się również uszczelka pompy wody oraz komplet śrub mocujących.

 

Zestaw SKF VKMC 04215-1 przeznaczony jest do modeli Ford z silnikiem 1.5 EcoBoost: C-Max, Grand C-Max, Focus III, Galaxy, Kuga II, Mondeo V i S-Max produkowanych od września 2014 roku.

 

Istotna zmiana zaszła w dwóch referencjach przeznaczonych do modeli Dacia Sandero i Logan, Renault Clio, Modus i Twingo oraz Nissan Kubistar. Do zestawu naprawczego rozrządu SKF VKMC 06002 (pasek rozrządu z napinaczem i pompą wody) i pompy wody SKF VKPC 86810 – od partii produkcyjnej 65N – dodano o-ring uszczelniający. Jego wymiana, ze względu na konieczność użycia oryginalnego konektora obudowy pompy wody, jest obowiązkowa podczas montażu nowej części. Inaczej może dojść do wycieków spod korpusu pompy.

 

Obie referencje SKF są odpowiednikami oryginalnych części: Renault nr 77 01 478 923, 21 01 018 32R i 21 01 088 45R oraz Nissan nr 21010-00Q1G, 21010-00QAK i 21010-00QAR.

 

W przypadku wątpliwości, numer odpowiedniej referencji SKF dla danego modelu samochodu można sprawdzić w katalogu TecDoc lub poprzez aplikację dostępną na urządzenia mobilne z system Android lub iOS z możliwością zeskanowania kodu QR.

 

Źródło: SKF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).