SK Nexilis buduje w Stalowej Woli fabrykę folii do EV | MOTOFAKTOR

Koreański SK Nexilis wybuduje w Stalowej Woli fabrykę folii miedzianej używanej do produkcji baterii stosowanych w samochodach elektrycznych.

Produkowana tu folia ma trafić do odbiorców w całej Europie i ma być to największy tego typu zakład na świecie. Wartość inwestycji w pierwszym etapie to prawie 3 mld zł. Pracę tu ma znaleźć ok. 500 osób. Docelowo inwestycja sięgnie 10 mld złotych, co oznacza kolejne setki nowych miejsc pracy.

 

To wydarzenie spowoduje, że Stalowa Wola będzie ważnym miejscem na światowej mapie transformacji energetycznej. Cieszę się, że będziemy mogli razem we współpracy z Koreą Południową realizować ten projekt – mówi wicepremier Jacek Sasin.

 

O tę fabrykę ubiegało się wiele krajów. Koreański inwestor wybrał jednak Polskę. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce południowo- wschodniej.

 

Tak jak zapowiadaliśmy wspieramy równomierny rozwój kraju i lokalne inwestycje, by powstawały na terenach do tej pory zaniedbywanych, by służyły tutejszym mieszkańcom. Chcemy by mieli oni szansę na pracę, rozwój, stabilizację i nie musieli stąd wyjeżdżać – uzasadnia wicepremier Jacek Sasin.

 

Duże znaczenie przy wyborze lokalizacji fabryki miała także decyzja PGE Dystrybucja o budowie systemu zasilania w energię elektryczną dla strefy ekonomicznej, w której powstanie fabryka. Ponadto, spółka Tauron wybuduje w pobliżu dużą farmę fotowoltaiczną.

 

Stawiamy na technologie, które będą pozwalały przede wszystkim korzystać z nowych źródeł energii. Ta inwestycja wpisuje się w światowy trend – mówi wicepremier Jacek Sasin.

 

Źródło: Ministerstwo Aktywów Państwowych

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).