Silnik Skyactiv-X z nagrodą Technobest w konkursie Autobest 2020 | MOTOFAKTOR

Silnik Skyactiv-X z nagrodą Technobest w konkursie Autobest 2020

person Redakcja 15/02/2020

Rewolucyjny silnik Mazdy Skyactiv-X zdobył uznanie dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 krajów.

Silnik Mazdy Skyactiv-X został nagrodzony przez dziennikarzy motoryzacyjnych tytułem „Technobest 2019” podczas uroczystej Gali Autobest, która odbyła się 13 lutego 2020 w Moguncji.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jury Autobest uznało Skyactiv-X za najbardziej innowacyjną technologię roku. Konsekwentnie powtarzamy, że naszym zdaniem optymalizacja silników spalinowych nie została jeszcze zakończona. Dzięki technologii Skyactiv-X osiągnęliśmy przełomowy moment w naszych dalszych staraniach nad opracowaniem idealnego silnika spalinowego. Yasuhiro Aoyama Prezes & CEO Mazda Motor Europe

 

Nagroda Technobest przyznawana jest za rozwój innowacyjnych technologii w sektorze motoryzacyjnym przez jury Autobest od 2005 r.

 

Skyactiv-X jest pierwszym na świecie seryjnie produkowanym silnikiem benzynowym, który wykorzystuje zalety zapłonu samoczynnego jak w silnikach Diesla. To unikalne rozwiązanie bazuje na metodzie spalania opracowanej przez japońskich inżynierów, którzy nazwali tę innowację SPCCI (Spark Plug Controlled Compression Ignition – zapłon samoczynny sprężonej mieszanki sterowany świecą zapłonową).

 

Dzięki tej technologii silnik może płynnie przełączać się między spalaniem konwencjonalnym a zapłonem samoczynnym za pomocą świecy zapłonowej, aby wyzwolić oba rodzaje spalania na różne sposoby. Ta metoda spalania jest bardzo wydajna i zwiększa sprawność silnika do 30% w stosunku do obecnej technologii Skyactiv-G, ograniczając jednocześnie zużycie paliwa oraz emisję CO2.

 

Źródło: Mazda

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).