Silnik elektryczny BorgWarnera dla ciężarówki plug-in | MOTOFAKTOR

Silnik elektryczny BorgWarnera dla ciężarówki plug-in

person Adrian Januszkiewicz 21/02/2019

Jeden z czołowych producentów pojazdów użytkowych wybrał BorgWarnera na dostawcę silnika elektrycznego do swojej ciężarówki o napędzie hybrydowym typu plug-in.

Reputacja BorgWarnera jako wiodącego dostawcy pojazdowych układów hybrydowych została dodatkowo wzmocniona wiadomością, że jeden z głównych europejskich producentów pojazdów użytkowych wybrał sprawdzony w branży silnik HVH (High Voltage Harpin) 410 do hybrydowej ciężarówki typu plug-in (PHEV), która zostanie wprowadzona na rynek w tym roku. Silnik elektryczny jest kluczowym elementem wielu pojazdów, w tym samochodów dostawczych miejskich i nocnych oraz pojazdów do wywozu odpadów. Wytwarzając moc 130 kW (174 KM) i moment obrotowy 1 050 Nm, silnik HVH będzie pracował równolegle z pięciocylindrowym silnikiem rzędowym pracującym na oleju HVO lub oleju napędowym. Silnik HVH będzie także ładował zestaw akumulatorów podczas hamowania lub zjazdu z góry.

 

Cieszymy się, że nasz potężny i wytrzymały silnik elektryczny został wybrany do tej ważnej aplikacji hybrydowej plug-in, która zmieni świat w zakresie miejskich ciężarówek dystrybucyjnych i dostaw nocnych. Wynika to z zastosowania naszej technologii HVH410 w miejskich autobusach hybrydowych, wzmacniającego naszą pozycję jako światowego lidera w technologiach, które pomagają producentom pojazdów sprostać wymaganiom rynków wschodzących i działają w strefach zerowej emisji oraz w obszarach wrażliwych na hałas. dr Stefan Demmerle Prezes i Dyrektor Generalny BorgWarner PowerDrive Systems

 

Silniki elektryczne HVH410 firmy BorgWarner są dostępne jako silniki w pełni zabudowane lub jako zespoły wirnika/stojana. Zamiast konwencjonalnych okrągłych zwojów używają precyzyjnie uformowanych prostokątnych przewodów i wielu warstw powiązanych ze sobą “spinek”. Opatentowana technologia wysokiego napięcia (650 V) HVH umożliwia wszechstronnym i wydajnym silnikom elektrycznym osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego 2 000 Nm i mocy do 300 kW (402 KM) przy szczytowej wydajności przekraczającej 95%.

 

Dzięki kompaktowym rozmiarom i indywidualnie dostosowywanej długości zestawu, silniki elektryczne BorgWarner HVH oferują rozwiązania dostosowane do konkretnych wymagań klientów. Konfiguracje chłodzenia i uzwojenia umożliwiają łatwą integrację w prawie wszystkich zastosowaniach elektrycznych i hybrydowych.

 

Źródło: BorgWarner

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).