Siemens inwestuje w rozwój technologii do samochodów elektrycznych | MOTOFAKTOR

Siemens inwestuje w rozwój technologii do samochodów elektrycznych

Siemens przejmuje firmę COMSA, aby dalej zwiększać swoją rolę w projektowaniu układów elektrycznych dla motoryzacji.

Firma Siemens ogłosiła 3 grudnia br., że przejęła COMSA Computer und Software GmbH, firmę z siedzibą w Monachium, która opracowuje oprogramowanie do projektowania układów elektrycznych i inżynierii wiązek przewodów. Jej pakiet LDorado jest liderem w zakresie projektowania i opracowywania wiązek samochodowych w Niemczech. Zespół i technologia COMSA dołączą do firmy Mentor, będącej częścią Siemens PLM Software, dodając do gamy produktów Siemens kluczową inżynierię wiązkową i funkcje analizy danych projektowych.

Przejęcie COMSA jest częścią ciągłych inwestycji Siemensa w technologię dla przemysłu motoryzacyjnego. Połączenie rozwiązań Siemens i COMSA oraz wyspecjalizowanych pracowników jest bezkonkurencyjne w branży. Wspólnie wykorzystamy systemy elektryczne i inżynierię wiązek na nowych poziomach, które są niezbędne do zaspokojenia potrzeb związanych z rozwojem pojazdów elektrycznych i autonomicznych, oraz zapewnimy głęboko zintegrowane możliwości techniczne, które przyniosą korzyści klientom COMSA i Siemensa na całym świecie.

prezes i dyrektor generalny Siemens PLM Software - Tony Hemmelgarn

 

Bishop and Associates szacuje, że w 2017 roku światowy przychód na rynku złączy kablowych wyniósł 155 miliardów dolarów, z czego około 30% to rynek motoryzacyjny. Według Cowen Research (19 października 2018 r.) „Okablowanie jest dzisiaj trzecim najdroższym elementem w samochodzie (za silnikiem i podwoziem). Okablowania są budowane pojedynczo i mogą stanowić około 50 procent kosztów pracy dla całego samochodu. Wiązka przewodów jest również trzecim najcięższym podzespołem (za podwoziem i silnikiem). Każda technologia, która zmniejsza tę wagę bezpośrednio przyczynia się do oszczędności paliwa.” Dzięki temu przejęciu, Siemens planuje rozszerzyć na cały świat ofertę nowych technologii  w branży okablowania samochodowego, wpisując się w megatrendy takie jak autonomiczne i elektryczne pojazdy.

 

Oprogramowanie Siemens Capital, część portfolio niedawno nabytej Mentor Graphics, obejmuje od rozwoju architektury elektrycznej/elektronicznej poprzez projektowanie i serwis układów elektrycznych po projektowanie i wytwarzanie wiązek przewodów. Dołączenie COMSA dodaje kluczowe technologie inżynierii wiązek i projektowania technologii analizy danych, z naciskiem na nowe standardy danych pojawiające się szczególnie w Europie.

 

Źródło: Siemens

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).