Shell rozszerza gamę rozwiązań w zakresie e-mobilności | MOTOFAKTOR

Shell rozszerza gamę rozwiązań w zakresie e-mobilności

person Adrian Januszkiewicz 14/01/2022

Shell rozszerza swoją ofertę dla flot o hybrydową kartę Shell Card (do ładowania EV oraz do tankowania paliw) oraz aplikację Shell Recharge.

Jak szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna, do 2050 roku liczba samochodów na drogach całego świata podwoi się. Dostępne badania wskazują, że transport odpowiada obecnie za ponad 1/4 całkowitego zużycia energii na świecie i 1/5 emisji CO2 związanych z energią. 2050 rok może zapisać się w historii motoryzacji również z innego powodu.

 

Właśnie do tego czasu Komisja Europejska planuje niemal całkowicie zastąpić samochody z napędem tradycyjnym pojazdami zeroemisyjnymi. W te działania wpisuje się również Shell, stopniowo poszerzając portfolio swoich rozwiązań w dziedzinie elektromobilności, rozbudowując już istniejącą sieć ładowarek czy oddając w ręce użytkowników narzędzia do zarządzania flotą samochodów elektrycznych.

 

W Shell chcemy być jak najlepiej przygotowani do wyzwań, z którymi w perspektywie najbliższych lat i dziesięcioleci będziemy się wszyscy mierzyć. Wyraźnie widzimy, że pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej istotną alternatywą dla tych napędzanych paliwami tradycyjnymi. Chcemy być dla firm i flot partnerem w procesie przechodzenia na elektromobilność oraz niskoemisyjność – mówi Katarzyna Warzywoda, dyrektor ds. sprzedaży kart paliwowych na Europę Środkową Wschodnią i Południową w Shell Polska.

Czym jest Shell Card?

Hybrydowa karta flotowa Shell Card jest kierowana do flot elektrycznych i mieszanych. Dzięki wykorzystaniu Shell Card kierowcy mają dostęp do pełnej gamy produktów oferowanych przez Shell, m.in. ładowania samochodów elektrycznych, tankowania paliw tradycyjnych, możliwości uiszczania opłat drogowych, myjni samochodowych oraz bogatej oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach Shell.  Karta wykorzystuje technologię komunikacji bliskiego zasięgu za pośrednictwem chipa RFID, który zapewnia dostęp do rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych, autoryzacji i rozliczeń transakcji.

 

W parze z Shell Card idzie aplikacja Shell Recharge, która jest uzupełnieniem karty EV, umożliwiając m.in.:

 

  • wyszukanie najbliższych punktów ładowania, sprawdzenie ich dostępności a także nawigowania do nich
  • uzyskanie aktualnych informacji o taryfach, prędkościach ładowania i dostępnych złączach
  • podgląd szacowanego czasu ładowania, wzrostu zasięgu i kosztu sesji ładowania
  • uruchamianie i zamykanie sesji w punktach ładowania
  • podgląd historii ładowań oraz wiele dodatkowych funkcji.

 

W aplikacji Shell Recharge klienci mogą zapłacić za ładowanie jedynie kartą flotową Shell Card do ładowania samochodów elektrycznych. Sama karta będzie widoczna w Shell Fleet Hub, czyli w narzędziu umożliwiającym zdalne zarządzanie flotą. Menedżerowie flot korzystający z tego rozwiązania będą mogli z kolei:

 

  • monitorować sesje ładowania i inne wydatki
  • pobierać raporty/faktury/rozliczenia

 

Źródło: Shell

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).