Shell pozostaje rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW | MOTOFAKTOR

Shell pozostaje rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW

person Adrian Januszkiewicz 5/09/2018

Oleje silnikowe Shell klasy premium będą stosowane w autoryzowanych serwisach BMW do końca 2022 roku.

Shell przedłużył partnerstwo z BMW. Producent olejów silnikowych Shell Helix przez kolejne 3 lata pozostanie jedynym rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW AG na rynku posprzedażnym w Europie i krajach Bliskiego Wschodu. Dotyczy to wszystkich marek Grupy BMW: BMW, BMW i, BMW M, MINI, BMW Motorrad oraz Rolls-Royce Motor Cars. Środki smarne dla rynku posprzedażnego i dla dealerów BMW obejmują wszelkie oleje silnikowe wlewane do samochodów czy motocykli podczas serwisu posprzedażnego lub w ramach ogólnej konserwacji pojazdów w trakcie ich eksploatacji.

 

W ramach współpracy Shell będzie nadal produkował i dostarczał oleje silnikowe pod marką BMW. Produkty są zgodne z najnowszymi specyfikacjami i normami dotyczącymi silników BMW oraz zostały oparte o opatentowaną przez Shell technologię Shell PurePlus. Dzięki niej olej bazowy wykorzystywany w syntetycznych produktach Shell jest produkowany z gazu ziemnego, a nie z ropy naftowej. Co za tym idzie, środki smarne wytwarzane w tej technologii są pozbawione praktycznie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej. Baza olejowa ma bezpośredni wpływ na jakość produktu. Jako podstawowe ogniwo oleju silnikowego została oparta na zaawansowanej technologicznie strukturze molekularnej, która wpływa na przedłużenie żywotności silnika i ograniczenie kosztów jego konserwacji, a także na ograniczenie zużycia oleju.

Jesteśmy dumni z tego, że kontynuujemy partnerstwo z BMW i nadal będziemy dostarczać temu koncernowi oleje silnikowe klasy premium, wykorzystujące naszą najnowocześniejszą technologię. Zapewni nam to mocną podstawę do jeszcze bliższej współpracy mającej na celu rozwój naszych relacji handlowych oraz postęp techniczny. Patrick Carre Vice President Global Key Accounts w Shell Global Commercial

 

Już od 2015 roku klienci BMW mogą czerpać korzyści z opracowywanych przez Shell olejów silnikowych klasy premium. Dzięki technologii Shell PurePlus oraz specjalnie projektowanym pakietom dodatków uszlachetniających, środki smarne pozwalają kierowcom wykorzystać wszystkie możliwości nowoczesnych silników.

 

Źródło: Shell

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).