Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo | MOTOFAKTOR

Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo

person Adrian Januszkiewicz 23/03/2021

Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo, które ma zaowocować m.in. lepszymi produktami dla klientów Shell.

Shell i Scuderia Ferrari będą nadal dążyć do sukcesów na torze dzięki efektywnym produktom, ale też rozwijać i wdrażać rozwiązania zmniejszające ślad węglowy zespołu i sprzyjające osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Plany te są zgodne z pierwszą w historii strategią zrównoważonego rozwoju Formuły 1, która wyznacza ambitny cel osiągnięcia zerowego śladu węglowego netto na torach i poza nimi do roku 2030.

 

Scuderia Ferrari i Shell będą kontynuować doskonalenie hybrydowej jednostki napędowej turbo V6, której sprawność cieplna już teraz jest bliska 50%, dzięki czemu należy ona do najefektywniejszych silników na świecie. Firmy będą też współpracować nad rozwojem paliw przyszłości, w tym zaawansowanych, proekologicznych biopaliw i syntetycznych paliw płynnych. Ich potencjał jest badany pod kątem wyznaczonego przez Formułę 1 celu stosowania w pełni ekologicznych paliw w bolidach. Uzyskane w ten sposób wnioski i technologie zostaną przetestowane na torze i docelowo mogą być wykorzystywane do zmniejszenia emisji w transporcie drogowym.

Historia relacji Shell i Scuderia Ferrari sięga 1929 roku. Należą one do najbardziej udanych i znanych w Formule 1, a zaowocowały znaczącymi sukcesami. Wyścigowe paliwa Shell V-Power i środki smarne Shell Helix Ultra umożliwiły zespołowi Scuderia Ferrari zdobycie 10 tytułów mistrzowskich dla konstruktorów i 12 dla kierowców. Wnioski i innowacje będące efektami współpracy na torze wyścigowym zostały wykorzystane do opracowania lepszych produktów dla klientów Shell na całym świecie.

Nasze partnerstwo z Ferrari przyniosło naprawdę znakomite efekty i innowacje, z których Shell korzysta regularnie podczas opracowywania nowych paliw i środków smarnych dla klientów. Rozpoczynamy fascynujący etap w naszej wspólnej historii. Partnerstwo będziemy wykorzystywać nie tylko do odnoszenia sukcesów na torze, ale też do opracowywania jeszcze lepszych produktów dla naszych klientów. István Kapitány globalny wiceprezes wykonawczy ds. mobilności Shell
Współpraca Scuderia Ferrari i Shell istnieje odkąd powstał nasz zespół. Przez ten czas wielokrotnie zwyciężaliśmy. Bardzo nas cieszy, że nasza relacja będzie trwać jeszcze dłużej. Łączą nas wspólne wartości, między innymi dążenie do doskonałości, pasja do wyścigów oraz praca zespołowa, dzięki którym to partnerstwo jest wyjątkowe w historii sportów motorowych. Jako partner na rzecz rozwoju innowacyjności będziemy nadal pracować wraz z Shell nad przenoszeniem technologii z toru wyścigowego na drogi, a także nad sprostaniem ambitnym wyzwaniom w szczególności nad celem Formuły 1 związanym z osiągnięciem zerowego poziomu emisji netto do roku 2030. Mattia Binotto kierujący zespołem Scuderia Ferrari

Dodatkowe informacje: 

Inwestycje Shell w prace badawczo-rozwojowe w ramach Formuły 1 mają jeden główny cel — opracowywanie lepszych paliw i środków smarnych dla klientów z całego świata dzięki przenoszeniu innowacji z toru wyścigowego do produktów skierowanych do samochodów osobowych. Partnerstwo na rzecz innowacyjności z zespołem Scuderia Ferrari umożliwiło Shell:

 

  • Ciągłe doskonalenie produktów: Od wprowadzenia hybrydowej jednostki napędowej turbo w Formule 1 Shell nieustannie zwiększa wydajność i efektywność składu wyścigowego paliwa Shell V-Power i oleju Shell Helix Ultra, co przyczyniło się do poprawy czasu okrążenia jednostki napędowej Scuderia Ferrari o nawet 25%3.
  • Ulepszanie innowacji produktowych: W 2017 roku Shell i Scuderia Ferrari opracowały wspólnie modyfikatory tarcia wykorzystywane w technologii Shell DYNAFLEX. W tym samym roku zostały one zastosowane w nowych paliwach drogowych Shell V-Power w celu zmniejszenia osadów w układzie paliwowym samochodów na całym świecie.
  • Opracowanie nowych, cyfrowych metod testowania i rozwoju produktów: W ciągu ostatnich dwóch lat zaawansowane technologie cyfrowe wykorzystano w ponad 500 tys. symulacji paliwowych w celu maksymalizacji wydajności i efektywności jednostki napędowej Scuderia Ferrari.
  • Przenoszenie wniosków z toru na drogi: Paliwo wyścigowe Shell V-Power używane przez zespół Scuderia Ferrari zawiera 99% tych samych rodzajów składników co paliwa Shell V-Power dostępne dla klientów na całym świecie.
  • Wkład w osiągi w 2021 roku: Formuły wyścigowe produktów Shell V-Power i Shell Helix Ultra mają poprawić czas okrążenia zespołu Scuderia Ferrari o jedną dziesiątą sekundy w roku 2021*.

 

*Poprawę czasu okrążenia jednostki napędowej obliczono przy użyciu modelu własnego Ferrari, danych Ferrari oraz na podstawie danych dynamometrycznych jednostki napędowej F1.

 

Źródło: Shell

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).