Shell i IONITY dalej rozwijają sieć ładowarek EV o dużej mocy | MOTOFAKTOR

Shell i IONITY dalej rozwijają sieć ładowarek EV o dużej mocy

person Redakcja 16/11/2022

Shell i IONITY kontynuują rozwój sieci ładowarek elektrycznych o dużej mocy. Najnowsze zostały uruchomione na stacjach w Jędrzychowicach i Poznaniu.

 

 

Jak wynika z Licznika prowadzonego przez PZPM i PSPA na koniec września br. w Polsce było zarejestrowanych ponad 57 tys. pojazdów elektrycznych. Przez pierwsze dziewięć miesięcy tego roku ich liczba zwiększyła się o 18 995 sztuk, czyli 44% wobec analogicznego okresu 2021 r. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania Shell wychodzi naprzeciw klientom z nowymi rozwiązaniami.

Kolejny krok do rozwoju sieci ładowania EV w Polsce ze strony firm Shell i IONITY

Uruchomione w ostatnim czasie punkty ładowania oferują po dwie ładowarki elektryczne w możliwością rozszerzenia ich do 4. Łącznie na stacjach Shell funkcjonuje już 16 ładowarek IONITY w 8 lokalizacjach. Poza stacjami w Jędrzychowicach i Poznaniu, ładowarki znajdują się również w Niesułkowie, Nowostawach, Kaszewach Kościelnych, Świecku oraz w punktach MOP Olsze Wschód i Zachów. Już niebawem zostaną otwarte ładowarki na autostradzie A4 – w Młyńskim Stawie oraz w Rzędziwojowicach w województwie opolskim.

 

Jesteśmy aktywnym uczestnikiem transformacji energetycznej i do 2050 roku mamy zamiar stać się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto. Wierzymy, że elektromobilność jest ważnym obszarem, który pomoże w dekarbonizacji transportu, dlatego aktywnie w niego inwestujemy. Jak widać liczba pojazdów elektrycznych w Polsce dynamicznie rośnie, co tylko potwierdza, że podążamy w dobrym kierunku – mówi Monika Kielak-Łokietek, dyrektorka sieci stacji paliw i rozwoju mobilności, członkini zarządu Shell Polska.

 

Współpraca z IONITY pozwala nam oferować atrakcyjne dla klientów stacje ładowania o dużej mocy, ale nie przestajemy na tym. W planach mamy rozbudowę sieci o nasze własne ładowarki Shell Recharge. Liczymy, że pojawią się na polskich drogach już w najbliższych latach – i to nie tylko na stacjach paliw, ale również w ramach partnerstw z sieciami restauracji czy operatorami centrów handlowych – mówi Mariusz Raczko, dyrektor ds. rozwoju elektromobilności w Shell Polska.

Punkty ładowania EV od IONITY na stacji Shell w Poznaniu

Kierunek: transformacja energetyczna

Shell inwestuje nie tylko w stacje szybkiego ładowania. W planach firmy jest otwarcie oferty 500 tys. punktów ładowania do 2025 roku w całej Europie. Działania związane z elektromobilnością wpisują się w strategię niskoemisyjności Shell. W jej ramach do 2050 roku planowane jest obniżenie śladu węglowego netto produktów energetycznych Shell o 65%, przyczyniając się w ten sposób do poprawy stanu powietrza w miastach. Jednocześnie celem firmy jest stanie się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto do 2050 roku.

 

Źródło: Shell

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).