Shell Helix Ultra 0W – pierwszy neutralny emisyjnie olej silnikowy | MOTOFAKTOR

Shell Helix Ultra 0W – pierwszy neutralny emisyjnie olej silnikowy

person Adrian Januszkiewicz 9/03/2021

Shell wprowadza do oferty w Europie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje silnikowe z rodziny Shell Helix Ultra 0W.

Wprowadzając nową gamę olejów silnikowych Shell daje mechanikom i klientom możliwość bardziej zrównoważonego wyboru oleju silnikowego, bez potrzeby rezygnacji z wysokiej wydajności i ochrony silnika.

Wiemy, że kierowcy wybierają oleje Shell Helix Ultra 0W, ponieważ stworzono je z myślą o najwyższych osiągach silnika i niższym zużyciu paliwa. Ale jesteśmy również świadomi, że trzech na czterech właścicieli aut na świecie martwi się zanieczyszczeniem powietrza powodowanym przez samochody, a 43% Klientów chce, by producenci ułatwiali im dokonywanie ekologicznych wyborów[1]. Jako wiodący dostawca środków smarnych na świecie, Shell ma do odegrania ważną rolę w tym obszarze. Zdajemy sobie sprawę, że kierowcy chcą nie tylko czerpać radość z jazdy, ale także robić to w odpowiedzialny sposób. My zaś jesteśmy od tego, by pomagać warsztatom i producentom samochodów wychodzić naprzeciw ewoluującym potrzebom klientów. Dlatego mam przyjemność ogłosić, że nasi klienci od teraz mogą cieszyć się nie tylko korzyściami, do jakich przyzwyczaił ich Shell Helix Ultra 0W, lecz również jego neutralnością emisyjną. Parminder Kohli wiceprezes Shell Lubricants na Europę, Rosję i Afrykę

 

Neutralne emisyjnie produkty Shell mają pomagać uniknąć lub zmniejszyć emisję dzięki energooszczędnej produkcji oraz przez wybór bardziej zrównoważonych materiałów opakowaniowych i zwiększoną wydajność operacyjną. Według zapewnień producenta, są także neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dzięki globalnemu portfelowi kredytów węglowych Shell opartych na ochronie przyrody[2].

 

Shell Helix Ultra 0W – pierwszy neutralny emisyjnie olej silnikowy
Olej silnikowy Shell Helix Ultra 0W-30

Wprowadzenie neutralnych emisyjnie olejów silnikowych z rodziny Shell Helix Ultra 0W stanowi ważny etap długoterminowej strategii Shell, której celem jest pomoc klientom kupującym środki smarne w realizacji ich potrzeb w zakresie zrównoważonego rozwoju. To istotne także w związku z celem firmy, by zmniejszać ślad węglowy swoich produktów poprzez unikanie, ograniczanie i kompensowanie emisji.

 

Od 2016 roku Shell obniżył emisję CO2 związaną z produkcją środków smarnych o ponad 30%, a obecnie ponad 50% energii elektrycznej używanej w blendowniach pochodzi ze źródeł odnawialnych. Shell na dużą skalę ogranicza również ilość odpadów opakowaniowych pochodzących ze środków smarnych, zwiększając wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu i badając bardziej zrównoważone opakowania i sposoby ich dystrybucji w łańcuchach dostaw.

 

W dłuższej perspektywie najlepszym sposobem na obniżenie ekwiwalentu CO2 są działania polegające na unikaniu i ograniczaniu jego emisji. Jednak do czasu uruchomienia tych rozwiązań na masową skalę, Shell ma korzystać z programów kompensacji emisji dwutlenku węgla, które mają pozwolić na równoległe równoważenie generowanej emisji gazów cieplarnianych.

 

Globalny portfel opartych na ochronie przyrody kredytów węglowych, jakimi dysponuje Shell, ma kompensować emisje gazów cieplarnianych na wszystkich etapach cyklu życia produktów: pozyskiwania surowców, pakowania, produkcji, dystrybucji, używania przez klienta oraz utylizację produktu.

 

Neutralne emisyjnie oleje silnikowe z rodziny Shell Helix Ultra 0W z oznaczeniem “Carbon neutral” na opakowaniu, mają pojawiać się na rynku stopniowo, w miarę dostarczania ich z linii produkcyjnej, systematycznie zastępując dotychczas dostępną wersję produktu.

 

[1] Project Maximus, Shell Insights + Kantar, listopad 2019
[2] Ekwiwalent emisji CO2 w cyklu życia produktu zrównoważono zweryfikowanymi kredytami węglowymi w ramach rozwiązań opartych na ochronie przyrody.

 

Źródło: Shell

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).