Shell EV Race 2023 – niezwykły wyścig w Alpy | MOTOFAKTOR

W zorganizowanym przez Shell Fleet Solutions „wyścigu” Shell EV Race 2023 grupa 21 osób pokonała w 9 elektrykach ponad 1200 km do lodowca Kaunertal Glacier.

 

  • 21 osób, ponad 1200 km, 9 samochodów elektrycznych i jeden cel – alpejski lodowiec Kaunertal Glacier
  • W ramach zorganizowanego przez Shell Fleet Solutions (SFS) „wyścigu” grupa dziennikarzy, ekspertów z branży elektromobilności i fanów czterech kółek napędzanych prądem wyruszyła z Polski w trasę elektrykami, by pokonać nie tylko tysiące kilometrów, ale także by udowodnić, że długa podróż samochodem elektrycznym jest możliwa
  • Wyścig napędzała też karta Shell Card EV, którą uczestnicy mogli wygodnie ładować swoje auta
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Podróżujący rozpoczęli wyprawę z polskich miast – Warszawy, Krakowa i Wrocławia, by po kilkunastu godzinach dotrzeć do austriackiego górskiego miasteczka Kaunertal. Podczas czterodniowego wyjazdu uczestnicy wyścigu mogli razem z Shell doświadczyć uroków podróżowania elektrykiem. Samochody ładowały się w Polsce oraz za granicą w ramach sieci Shell Recharge przy użyciu uniwersalnej karty Shell. Użytkownicy aktywnie korzystali także z aplikacji Shell Recharge, która w wygodny i intuicyjny sposób pozwala wyszukać ładowarki, sprawdzić ich dostępność oraz inicjować i kończyć ładowania.

Oprócz tego na zaproszonych gości czekały merytoryczne warsztaty z Shell Card prowadzane przez specjalistów SFS z zakresu narzędzi i usług wspierających klientów w ich drodze do zeroemisyjności. Tematem jednego ze spotkań był niedawno wprowadzony do Polski program Accelerate to Zero, w ramach którego Shell wspiera klientów, wskazując im drogę do osiągnięcia zerowej emisji netto ich biznesów. W ramach programu eksperci SFS szczegółowo analizują indywidualne potrzeby klientów, aby postawić diagnozę, a następnie zaplanować i monitorować wdrażanie oraz realizację naszych rekomendacji. W drugi dzień warsztatów uczestnicy wyjazdu mieli okazję wcielić się w zarządców flot, a ich zadaniem było zapoznanie się z usługami telematycznymi gwarantującymi lepsze bezpieczeństwo i optymalizację kosztów. Menadżerowie flot za pomocą małego urządzenia mogą na bieżąco monitorować zużycie paliwa, prędkości, długość tras czy lokalizacji.

 

Po raz pierwszy w Shell wyruszyliśmy w podróż w Alpy samochodami elektrycznymi, zabierając ze sobą prawdziwych ekspertów i miłośników elektromobilności. W ciągu czterech dni mogliśmy wspólnie podzielić się swoimi doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi podróżowania elektrykiem. W Shell pragniemy realnie wspierać proces elektryfikacji transportu w Polsce. Nasza kilkunastogodzinna podróż udowodniła, że samochody napędzane energią elektryczną to nie tylko pojazdy przeznaczone do jazdy miejskiej. To również wygodne i kompaktowe środki transportu, które sprawdzą się w dłuższej i bardziej wymagającej trasie. Przy okazji tego typu wyjazdu widzimy jak różnorodna może być jazda elektrykami – indywidualny styl jazdy czy efektywne planowanie przystanków mają ogromny wpływ na jakość i długość podróży – powiedział Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.

W Shell EV Race 2023 wzięło udział wielu entuzjastów elektromobilności i ekspertów z tej branży m.in. członkowie PSPA, EV Klub Polska, Jania Fleet Mobility, Autopay, Blue Media, SKFS oraz dziennikarze branżowi.

 

Źródło: Shell

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).