Shell Coolant – nowa linia płynów do chłodnic Shell | MOTOFAKTOR

Shell Coolant – nowa linia płynów do chłodnic Shell

person Adrian Januszkiewicz 21/04/2021

Shell wprowadza do oferty płyny chłodzące Shell Coolant.

Płyn chłodniczy ma za zadanie chronić silnik przed przegrzaniem, a układ chłodzenia przed uszkodzeniami powodowanymi przez korozję, odkładanie się kamienia i osadów. Stosowanie płynów niskiej jakości może powodować rdzewienie układu chłodzenia czy przegrzewanie się silnika, co często oznacza wizyty w warsztacie oraz kosztowne naprawy. Shell stworzył serię wysokiej jakości płynów chłodzących, które mają oferować doskonałą ochronę i długi okres eksploatacji.

Doskonała i długotrwała ochrona

Shell stworzył gamę wysokiej jakości płynów chłodniczych do każdego rodzaju pojazdów – od samochodów osobowych, po maszyny górnicze. Produkty Shell Coolant wykorzystują technologię dodatków organicznych (OAT), która ma oferować doskonałą ochronę elementów układu chłodzenia zawierających aluminium, żelazo, stal, miedź, mosiądz i inne metale. Ponadto ma pomagać wydłużyć żywotność pompy wody, zapobiegając wżerom powodowanym kawitacją oraz erozją.

 

Ochrona antykorozyjna ma być zapewniona tylko w miejscach, w których jest potrzebna, a inhibitorów korozji ubywa znacznie wolniej niż w przypadku konwencjonalnych płynów chłodniczych. Eliminuje to potrzebę stosowania dodatków uzupełniających oraz ogranicza potrzebę przeprowadzania kosztownych prac serwisowych.

Szeroka gama zastosowań

W ramach linii Shell Coolant w ofercie dostępne są płyny do chłodnic z serii:

 

  • Shell Coolant Longlife (OAT) – wyróżniać ma się lepszą stabilnością w wysokich temperaturach, wysoką ochroną aluminium i cyny. Zapewniać ma skuteczne odprowadzanie ciepła oraz zabezpiecza przed kawitacją. Jest kompatybilny z elastomerami oraz tworzywami sztucznymi stosowanymi w chłodnicach samochodowych. Ma zapobiegać odkładaniu się szlamu, kamienia i osadów.
  • Shell Coolant Extra (HOAT) – nie zawiera fosforanów. Jest odpowiedni do nowoczesnych silników benzynowych, Diesla oraz zasilanych gazem ziemnym, zwłaszcza tych wykonanych z aluminium. Tworzyć ma mocną warstwę ochronną, która zabezpiecza wymienniki ciepła przed uszkodzeniami.

 

Wszystkie płyny do chłodnic Shell Coolant, według zapewnień producenta, zachowują swoje właściwości przez 5 lat lub 250 000 km w przypadku pojazdów osobowych. Ponadto mają spełniać lub przekraczać wymagania norm branżowych i specyfikacji producentów wyposażenia (OEM). W sprzedaży dostępne są w postaci produktów gotowych do użycia oraz koncentratów w opakowaniach o pojemności 1, 4, 20, 209 litrów.

 

Źródło: Shell

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).