SEINSA otwiera centrum logistyczne w Polsce | MOTOFAKTOR

SEINSA otwiera centrum logistyczne w Polsce

person Adrian Januszkiewicz 25/01/2022

W 2022 roku hiszpańska grupa SEINSA Corporation otworzy w Polsce nowy magazyn na potrzeby dystrybucji produktów w Europie Środkowej.

Branża części samochodowych potrzebuje firm produkcyjnych i dystrybucyjnych działających na terenie Europy, które mogą zapewnić całkowitą gwarancję i jakość, nie będąc zależnymi od rynku chińskiego. SEINSA Corporation, spółka z siedzibą w Nawarrze (w północnej Hiszpanii) i zakładami produkcyjnymi zarówno w Hiszpanii, jak i w Indiach, kontroluje cały cykl wytwarzania produktu, począwszy od surowców aż po dystrybucję, zwiększając swój eksport w Ameryce i Europie. Aby zapewnić żywotność łańcucha dostaw i możliwie najszybszą obsługę, firma otworzy w Polsce największe centrum zaopatrzeniowo-magazynowe dla branży części samochodowych.

 

Powstałe centrum magazynowe ma zwiększyć wartość i możliwości handlowe dwóch zakładów produkcyjnych spółki, które mieszczą się w Nawarrze (Hiszpania) i Madras (Indie):

 

To absolutna rewolucja na rynku dostaw części samochodowych ‒ wyjaśnia Mikel Azcárate, dyrektor hiszpańskiej firmy założonej pięćdziesiąt lat temu w Nawarrze.

 

Hiszpania zajmuje czwarte miejsce w europejskim rankingu producentów części samochodowych, a wydajne i w pełni zautomatyzowane fabryki spółki SEINSEA Corporation wyznaczają światowe standardy w branży. Spółka eksportuje 98% swoich produktów do 85 państw na potrzeby 85 marek.

 

Jak wyjaśnia Mikel Azcárate: Sektor przemysłowy domaga się innowacyjnego produktu wytworzonego lokalnie, tak by mógł on dotrzeć do klienta w możliwie jak najkrótszym czasie, ale i jednocześnie spełniał odpowiednie normy jakości.

 

Otwarcie nowego centrum logistycznego w Polsce ma zapewnić firmie przewagę konkurencyjną, sprawiając, że SEINSA stanie się najszybszym dostawcą dzięki skróceniu czasu realizacji zamówienia ze średnio 7 dni do 24-48 godzin. Krótszy czas realizacji dostaw ma oznaczać wzrost obrotów dla SEINSA, ale również i większą rentowność dla klientów – zyskują więc wszyscy.

 

Mimo niekorzystnych prognoz dla sektora przemysłowego spółce udało się trzykrotnie zwiększyć eksport do Stanów Zjednoczonych i Meksyku. W 2021 r. odnotowała ona przychody na poziomie 32 mln euro, a w 2022 r. zamierza osiągnąć pułap 40 mln.

 

Źródło: SEINSA Corporation

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).