Schwarzmüller utworzy warsztaty w Polsce | MOTOFAKTOR

Schwarzmüller utworzy warsztaty w Polsce

person Adrian Januszkiewicz 6/12/2021

Grupa Schwarzmüller sprzedała w br. w Polsce ponad 1100 przyczep przekraczając w ten sposób oczekiwania. Teraz plany obejmują budowę własnych warsztatów.

Jeszcze wyraźniej widać pozytywny trend w napływających zamówieniach. W roku 2021 obejmują one w sumie ponad 1600 sztuk. Jest to prawie trzykrotnie więcej niż w 2019 roku. Aktualnie udział w rynku firmy Schwarzmüller w Polsce wynosi około 3,5%. Z szerokiej oferty grupy Schwarzmüller najlepiej sprzedają się obecnie pojazdy do transportu dalekobieżnego. Stanowią one aktualnie około 80%.

 

Ofensywę rynkową wsparła w szczególności wprowadzona w 2021 roku nowa linia produktów POWER LINE, które ważą mniej, a osiągają więcej. Aż 20% stanowią pojazdy dla budownictwa i rozbudowy infrastruktury. W przyszłości zostaną podjęte ukierunkowane działania, by umocnić się w tym ostatnim sektorze.

 

W tym roku zaprezentowaliśmy w Polsce naszą drugą markę, Hüffermann. W Niemczech jest to lider rynku w dziedzinie transportu pojemników. Ponieważ w Polsce dynamicznie rozwija się utylizacja i recykling, równolegle wzrasta zapotrzebowanie na te wysokiej jakości pojazdy – wyjaśnia dyrektor zarządzający Schwarzmüller, Roland Hartwig.

Znajomość marki i sprzedaż w całym kraju

Producent pojazdów Premium z Dolnej Austrii, będący obecnie największym dostawcą produktów niszowych w Europie, ma w Polsce wieloletnią historię. Jest tam reprezentowany już od lat 90-tych, choć wtedy jeszcze nie na terenie całego kraju. To jednak jest już przeszłość.

 

Wykorzystujemy znajomość marki i jej pozytywny wizerunek, aby dotrzeć do naszej grupy docelowej w całym kraju. Aby to osiągnąć, zmieniliśmy organizację i rozbudowaliśmy sprzedaż na całe terytorium – wyjaśnia dyrektor generalna polskiej spółki córki Monika Dobrzyńska-Bluj.

 

Ponadto stworzono korzystne warunki ogólne, na przykład poprzez atrakcyjne oferty leasingowe. Przewiduje się, że również w dziedzinie serwisu i napraw szybko zostanie osiągnięty poziom przyjęty przez Schwarzmüller.

 

Jesteśmy jednym z nielicznych producentów w Europie, którzy bliski kontakt z klientem budują również poprzez własne warsztaty – mówi dyrektor zarządzający Hartwig.

Polska na drodze do kluczowej roli w komunikacji Wschód–Zachód

Jako obecnie drugi co do wielkości europejski rynek przyczep Polska obiecuje znakomite perspektywy trwałego sukcesu z dobrami inwestycyjnymi wysokiej jakości, jakie oferuje Schwarzmüller.

 

Tutaj znajduje się nasza główna grupa docelowa, składająca się z małych i średnich przedsiębiorstw mających wysokie wymagania wobec swoich narzędzi pracy. Poprzez poprawę ich wyników nasze pojazdy mogą wnieść jeszcze więcej do sukcesu gospodarczego – wyjaśnił Hartwig.

 

Polska rozwija się jako gospodarka o kluczowym znaczeniu między Zachodem a Wschodem. Dostępne są już punkty węzłowe dróg, kolei i ruchu lotniczego o międzynarodowym znaczeniu. Tworzące się nowe łańcuchy dostaw między Wschodem a Zachodem będą w tym kraju wkrótce jeszcze silniejsze.

 

W 2022 roku nowa organizacja Schwarzmüller w Polsce, już w pełni zintegrowana z grupą, będzie się dalej umacniać. Schwarzmüller jest w niewątpliwie na drodze do dwucyfrowego udziału w rynku.

 

W Niemczech w ciągu pięciu lat przeszliśmy od półtorej do blisko dziesięciu procent. Nie widzę powodu, dla którego nie miałoby się to udać w Polsce – zapewnia dyrektor Hartwig.

 

Źródło: Schwarzmüller

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).