Schaeffler: warsztat przyszłości na Automechanice 2018 | MOTOFAKTOR

Schaeffler: warsztat przyszłości na Automechanice 2018

person Adrian Januszkiewicz 30/07/2018

W tym roku Schaeffler będzie świętować 25-lecie targów Automechanika we Frankfurcie, w czasie których zaprezentuje warsztat przyszłości.

Od 11 do 15 września 2018 odwiedzający największe międzynarodowe targi motoryzacyjne będą mieli okazję szczegółowo zapoznać się ze światem napraw samochodów. Zgodnie z założeniami programu cyfryzacji, który Schaeffler wdraża jako część programu „Agenda 4 plus One”, dział Automotive Aftermarket koncentruje się na cyfrowych wyświetlaczach, które łączą codzienną pracę w warsztacie z wiedzą pozyskiwaną z wirtualnej rzeczywistości. A to jeszcze nie wszystko – Schaeffler pokaże także swoje rozwiązania dla przeniesienia napędu, silnika i podwozia.

 

Interaktywne i proste wyjaśnienia dla złożonych zestawów naprawczych – na stoisku o powierzchni 1 000 metrów kwadratowych (Forum: Poziom 0, Stoisko A01) Schaeffler zabierze odwiedzających do warsztatu przyszłości. Wraz ze swoimi markami LuK, INA i FAG, dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler specjalizuje się w dziedzinie rozwiązań dla przeniesienia napędu, silnika i podwozia, a w czasie targów będzie prezentować swoje innowacyjne produkty i usługi. Firma chce zademonstrować, w jaki sposób jej wiedza na temat rozwiązań systemowych może pomóc sprostać rosnącym wymaganiom rynku motoryzacyjnych części zamiennych obecnie i w przyszłości. Schaeffler chce to osiągnąć dzięki bogatemu portfolio produktów z zakresu przeniesienia napędu, wszechstronnemu doświadczeniu w dziedzinie kluczowych systemów silnika oraz szerokiemu programowi, istotnych pod względem bezpieczeństwa, elementów podwozia.

Spojrzenie w przyszłość przy użyciu wirtualnej rzeczywistości

W tym roku stoisko targowe Schaeffler będzie spoglądać w przyszłość. Jedną z atrakcji będą okulary VR. Na żywo na stoisku eksperci techniczni zademonstrują, w jaki sposób przeprowadzić wymianę dwumasowego koła zamachowego (DKZ) i łańcucha rozrządu z zastosowaniem interaktywnego wsparcia. Tutaj codzienna praca w warsztacie i wirtualna rzeczywistość łączą się w jedno.

Chcemy aby odwiedzający nasze stoisko byli nie tylko biernymi widzami. Mamy nadzieję, że staną się częścią świata naszych produktów i doświadczą z bliska "więcej". Nie przypadkowo naszym motto jest hasło "Get more – be part of it". Przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości zaprezentujemy kluczowe rozwiązania dla system przeniesienia napędu, silnika i podwozia. Z użyciem tabletów, zaprezentujemy w sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia opracowywane przez nas technologie. Odwiedzający nasze stoisko będą mogli otrzymać informacje na różnym poziomie szczegółowości, w zależności od zapotrzebowania. Po zbliżeniu tabletu do jednego z trzech monitorów (przeniesienie napędu, silnik, podwozie) na ekranie pojawią się informacje dotyczące inteligentnych zestawów naprawczych oraz narzędzi specjalnych od Schaeffler. Odwiedzający będą mogli także uzyskać informacje dotyczące oferty firmy, pokrycia rynku oraz potencjału rynku motoryzacyjnych części zamiennych. Prawidłowy sposób korzystania z narzędzi specjalnych zostanie wyjaśniony w prosty i zrozumiały sposób przy użyciu wirtualnej animacji oraz interaktywnych elementów. Michael Söding CEO Automotive Aftermarket, Schaeffler AG

Spojrzenie za kulisy technologii pojazdów przyszłości

Zgodnie z tematem przewodnim tegorocznych targów „Usługi i mobilność przyszłości”, Schaeffler zaoferuje ekscytującą podróż przy użyciu swojego „Schaeffler Glass Car”. Ten eksponat wyposażony został w około 40 różnych produktów oraz technologii oferowanych przez Schaeffler na całym świecie – w tym e-sprzęgło, elektromechaniczny stabilizator, moduł regulacji temperatury oraz elektryczną oś. Także w przypadku swojej marki REPXPERT, Schaeffler skupi się na rozwiązaniach przyszłości. Na 5 stanowiskach, eksperci techniczni będą prezentować w jaki sposób wykorzystać w codziennej pracy w warsztacie produkty oraz rozwiązania naprawcze Schaeffler. Także na tych stanowiskach będzie możliwe użycie tabletów, które tym razem będą łączyć się z portalem REPXPERT. Korzystając z portalu, użytkownicy mogą w łatwy i szybki sposób znaleźć odpowiednie części zamienne i uzyskać wsparcie w zakresie profesjonalnej naprawy. Ponadto mają dostęp do wszystkich materiałów dotyczących produktów Schaeffler – jak np. filmy instruktażowe, broszury techniczne czy informacje serwisowe.

Jedną z atrakcji będzie Audi e-tron FE04, które na co dzień bierze udział w wyścigach Formuły E. Bolid będzie można oglądać w specjalnej strefie przed halą targową.

 

Kolejną atrakcją będzie Audi RS5 DTM Show Car od Schaeffler, które będzie wystawione na zewnętrznym terenie targów.

 

Źródło: Schaeffler

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).