Scania wstrzymuje produkcję w Europie | MOTOFAKTOR

Scania wstrzymuje produkcję w Europie

person Adrian Januszkiewicz 19/03/2020

Scania planuje wstrzymać działalność w większości europejskich zakładów produkcyjnych od środy przyszłego tygodnia, tj. 25 marca.

Decyzja Scanii podyktowana jest niedoborami komponentów i poważnymi zakłóceniami, które wystąpiły w łańcuchu dostaw i logistyki w wyniku rozprzestrzeniania się COVID-19 w Europie.

Aby zapewnić niezwykle ważny transport naszych klientów dla społeczeństwa, nasze warsztaty serwisowe i centra części będą kontynuować działalność. Henrik Henriksson prezes i dyrektor generalny Scanii

 

Obecnie Scania spodziewa się wznowienia produkcji w ciągu dwóch tygodni. Jej pracownicy bezpośrednio dotknięci planowanym zamknięciem produkcji to ci z zakładów grupy w Szwecji, Holandii i Francji.

 

Prowadzi ona bliski dialog z przedstawicielami związków w celu wspólnego zajęcia się tą sytuacją.

Zarówno kierownictwo, jak i przedstawiciele pracowników bardzo doceniają środki wsparcia państwowego, które są obecnie udostępniane w krajach, w których nasi pracownicy tymczasowo nie będą mieli pracy. Henrik Henriksson

 

Działalność przemysłowa Scanii w Ameryce Łacińskiej, która stanowi około jednej piątej wielkości produkcji firmy, będzie kontynuowana zgodnie z planem.

 

Źródło: Scania

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).