Saint-Gobain Sekurit będzie działać w CTParku Iłowa | MOTOFAKTOR

Saint-Gobain Sekurit będzie działać w CTParku Iłowa

person Redakcja 10/01/2023

Saint-Gobain Sekurit zajmie 21 300 m2 w największym z budynków należących do CTParku Iłowa, gdzie będzie prowadzić działalność produkcyjno-magazynową.

 

 

CTPark Iłowa dostarczyć ma na polski rynek w sumie trzy obiekty o łącznej powierzchni 170 000 m2. GLA – to jeden z największych parków magazynowo-przemysłowych będących obecnie w budowie w kraju. W listopadzie deweloper CTP poinformował o komercjalizacji 40 000 m2, czyli całego budynku, do którego wprowadzi się Hermes Group, europejski dostawca usług kurierskich. Teraz do grona najemców dołącza Saint-Gobain Sekurit. W transakcji najmu pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

 

Nowy dodatkowy obszar magazynowo-produkcyjny ma pozwolić lokalnej organizacji Saint-Gobain Sekurit oddział Encapsulacja na zwiększenie możliwości rozwojowych zakładu, zwiększenie liczby już produkowanych szyb na rynek OEM oraz mobilności w obszarze logistycznym w związku z bezpośrednim położeniem magazynu CTPark Iłowa przy autostradzie A18.

 

Park logistyczno-przemysłowy CTP znajduje się na skrzyżowaniu międzynarodowej trasy łączącej Berlin i Wrocław, zaledwie 40 km od granicy polsko-niemieckiej. Lokalizacja na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej zapewnia inwestorom najwyższy poziom ulg podatkowych w kraju.

 

Lubuskie to stosunkowo młody, ale jednocześnie najszybciej rozwijający się rynek logistyczny w Polsce. To doskonała lokalizacja dla dużych graczy, jak i mniejszych podmiotów, którzy planują ekspansję lub relokację na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Strategia rozwoju CTP zorientowana jest właśnie na takie kierunki – zapewniające najemcom możliwość niepohamowanego wzrostu, odpowiednią infrastrukturę transportową i zaplecze kadrowe. Umowa najmu z Saint-Gobain Sekurit to kolejne potwierdzenie, że nasze parki tworzą optymalne środowisko do pracy i rozwoju biznesowego – wyjaśnia Bogi Gabrovic, CFO w CTP Poland.

 

Deweloper jest w trakcie negocjacji z kolejnymi firmami zainteresowanymi pozostałymi powierzchniami dostępnymi w ramach kompleksu.

Inwestycja charakteryzuje się energooszczędnymi rozwiązaniami zgodnymi ze standardami certyfikacji BREEAM, przybliżającymi najemców do efektywnego kosztowo, zrównoważonego prowadzenia działalności operacyjnej w budynku. Wszystkie dachy w inwestycjach CTP są przygotowane do montażu paneli fotowolaticznych, przy czym minimum 10% ich powierzchni pokrywają świetliki. Z kolei klapy wentylacyjne zapewniają dużo naturalnego światła i są dodatkowym źródłem czystej energii.

 

Obiekt w Iłowej jest jeszcze w trakcie budowy. W sumie CTP ma aktualnie w realizacji w całej Polsce 450 000 m2 powierzchni, z czego 250 000 ma zostać oddane do użytkowania w najbliższych miesiącach.

 

Źródło: CTP

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).