SAF-Holland chce przejąć Haldex - jest wniosek w UOKiK | MOTOFAKTOR

SAF-Holland chce przejąć Haldex - jest wniosek w UOKiK

person Adrian Januszkiewicz 4/07/2022

SAF-Holland chce przejąć spółkę Haldex wraz ze spółkami zależnymi i w związku z tym 24 czerwca br. złożył odpowiedni wniosek do UOKiK.

Jak czytamy w skróconym opisie wniosku do UOKiK:

 

Planowana koncentracja polega na przejęciu kontroli nad Haldex AB („Haldex”) i jej spółkami zależnymi przez SAF-Holland SE („SAH-Holland”).

 

SAF-Holland jest dostawcą na rynku pojazdów użytkowych. W szczególności, SAF-Holland produkuje i dystrybuuje systemy i komponenty związane z podwoziami, głównie do przyczep, ciężarówek, autobusów i pojazdów rekreacyjnych.

 

Haldex jest dostawcą komponentów do układów hamulcowych i układów zawieszeń pneumatycznych dla pojazdów użytkowych (samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów).

 

Źródło: UOKiK

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).