Rzecznik Przedsiębiorców proponuje zmiany w ustawie o Małym ZUSie

person Adrian Januszkiewicz 21/02/2019

Wniosek o wprowadzenie zmian w ustawie o Małym ZUSie skierował Rzecznik MSP do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Propozycje zmian dotyczą wydłużenia terminu zgłoszenia dla osób chcących skorzystać z “Małego ZUSu” oraz włączenia do katalogu uprawnionych do korzystania z “Małego ZUSu” przedsiębiorców rozliczających się kartą podatkową i posiadających kasę fiskalną.

Termin składania wniosków powinien być wydłużony do 31 stycznia każdego roku kalendarzowego. Miesiąc temu rozpoczęliśmy konsultacje w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców ustawy o tzw. małym ZUSie. Wydłużenie terminu, było najczęściej zgłaszaną do wprowadzenia zmianą. Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców

 

Drugim postulatem złożonym do Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców jest umożliwienie korzystania z “Małego ZUSu” przedsiębiorcom, których dotyczą przepisy w sprawie zryczałtowanego podatku dochodowego w formie karty podatkowej oraz korzystają ze zwolnienia sprzedaży od podatku od towarów i usług.

Osoby rozliczające się kartą podatkową w dużej mierze korzystają z kas fiskalnych. Mogą one dokumentować sprzedaż przy ich użyciu i wystawiać paragony fiskalne, a w niektórych branżach są wręcz obowiązane do korzystania z kas fiskalnych od początku swojej działalności gospodarczej. Dotyczy to osób prowadzących warsztaty samochodowe, małą gastronomię, taksówkarzy, lekarzy, fryzjerów, itp. Adam Abramowicz

 

Ze skanem wniosku Rzecznika do Minister Przedsiębiorczości i Technologii można zapoznać się pod linkiem.

 

Źródło: Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.