Ruszyła rozbudowa Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie | MOTOFAKTOR

Ruszyła rozbudowa Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie

Pod koniec października br. odbyło się uroczyste rozpoczęcie rozbudowy Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie o nową halę produkcyjną.

W nowej hali ZF planuje uruchomić produkcję nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy.

Dzięki rozbudowie, w naszym Zakładzie znajdzie zatrudnienie co najmniej 50 dodatkowych pracowników. Planujemy zakończenie budowy i gotowość do instalacji kolejnych maszyn w nowej hali produkcyjnej już w połowie przyszłego roku. Od początku naszej działalności, otrzymujemy znaczące wsparcie ze strony władz Miasta Częstochowy oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z tego względu podjęliśmy decyzję o wdrożeniu kolejnego projektu inwestycyjnego.

Dyrektor Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie - Krzysztof Gablankowski

Nowa Inwestycja Grupy ZF w Częstochowie pozwoli na stworzenie atrakcyjnych miejsc pracy w obszarze nowych technologii dla motoryzacji przyszłości. Nasza wieloletnia, owocna współpraca jest przykładem, jak wzajemne wsparcie biznesu i samorządu może przynieść wymierne efekty i przyczynić się do rozwoju całego regionu.

Prezydent Miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk

 

Zakład Elektroniki ZF w Częstochowie jest pierwszym projektem ZF typu „Greenfield” w tym mieście. Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała nowoczesna fabryka, w której zatrudnienie znalazło już blisko 200 osób. Całość trwającej od 2017 roku inwestycji ZF w budowę, a następnie rozbudowę nowego Zakładu Elektroniki w Częstochowie wyniesie ponad 100 mln Euro do roku 2025.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to instytucja, która wspiera zrównoważony rozwój regionu. Działalność i rozwój takich firm jak ZF zmieniają oblicze całej Strefy, dlatego z przyjemnością podjęliśmy decyzję o ponownym wsparciu dla inwestycji Grupy.

Prezes Zarządu KSSE S.A. - dr Janusz Michałek

 

W połowie 2020 roku w Zakładzie ruszyła produkcja seryjna kamer S-Cam 4.8 oferujących 100-stopniowe pole widzenia, pozwalające rozwijać systemy wspomagania jazdy. Dzięki nowym inwestycjom, Zakład przygotowuje się do uruchomienia produkcji seryjnej kolejnych elementów wspierających bezpieczeństwo kierowców i pasażerów oraz stanowiących elementy integracji z systemami autonomicznymi: elektronicznych modułów wspomagających prowadzenie pojazdu, kontrolerów poduszek powietrznych i radarów.

 

Zakład Elektroniki ZF jest zlokalizowany przy ul. Ekonomicznej w Częstochowie. Na terenie Zakładu, o łącznej powierzchni 12 000 m2, znajdują się hale pomieszczenia biurowe i socjalne oraz stanowiska inżynieryjne. Ponadto, część inwestycji stanowi nowoczesny budynek biurowy przeznaczony dla Centrum Usług Wspólnych ZF. Nowa inwestycja w rozbudowę zakładu pozwoli na powiększenie obszaru produkcji o ponad 9 000 m2.

 

Grupa ZF w Częstochowie prowadzi działalność od ponad 30 lat i jest jednym z największych pracodawców. Posiada 3 zakłady produkcyjne (Zakład Produkcji Pasów Bezpieczeństwa, Zakład Produkcji Poduszek Powietrznych oraz Zakład Elektroniki), a także Centra Inżynieryjne, których działalność obejmuje projektowanie i testowanie samochodowych systemów bezpieczeństwa. Ponadto w Częstochowie działa Europejskie Centrum Usług Wspólnych ZF, prowadzące obsługę procesów finansowo-księgowych europejskich zakładów Grupy ZF, Centrum Informatyczne oraz Globalne Biuro Zakupów.

 

Grupa prowadzi w Polsce działalność w 7 lokalizacjach: Bielsku-Białej, Czechowicach – Dziedzicach, Częstochowie, Gliwicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Obszar działalności ZF w naszym kraju jest bardzo szeroki i obejmuje zakłady produkcyjne, centra inżynieryjne R&D, centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR oraz dział ZF Aftermarket. Firma zatrudnia w naszym kraju niemal 10 tysięcy osób, w tym wysoko wyspecjalizowanych inżynierów oraz technologów i jest jednym z największych pracodawców na południu kraju.

 

Źródło: Grupa ZF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).