Rozwiązania telematyczne w produktach Wielton | MOTOFAKTOR

Rozwiązania telematyczne w produktach Wielton

person Adrian Januszkiewicz 21/12/2020

Wsłuchując się w oczekiwania rynku i obserwując trendy w branży, Wielton wprowadza rozwiązania telematyczne do swoich naczep.

Ograniczenie zużycia paliwa, redukcja kosztów eksploatacyjnych pojazdów, optymalizacja czasu pracy kierowców oraz usprawnienie dostaw firm transportowych to efekty wprowadzenia telematycznych systemów monitorowania, które coraz częściej znajdują zastosowanie również w przypadku naczep.

 

Celem systemów telematycznych w transporcie jest magazynowanie oraz analizowanie danych, które powstają podczas każdego etapu przewozu towarów. To istotne źródło informacji dla właścicieli firm transportowych i spedycji. Dodatkowo, wdrożenie rozwiązań telematycznych skutkuje zwiększeniem bezpieczeństwa kierowców i przewożonych przez nich ładunków.

 

W odpowiedzi na głosy dobiegające z rynku, dominujące trendy w branży oraz potrzeby klientów, Wielton wprowadza rozwiązania telematyczne do swoich naczep. To kolejny etap prac wieluńskiego producenta w zakresie badań i rozwoju nad wprowadzeniem nowych rozwiązań na rzecz optymalizacji transportu i logistyki.

W Dziale Badań i Rozwoju nieustannie pracujemy nad wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań do naszych produktów. Implementujemy również sprawdzone rozwiązania, które znajdują zastosowanie w naszych naczepach. Nowoczesne firmy transportowe, spedycyjne i logistyczne coraz chętniej korzystają z telematycznych systemów monitorowania. Naszym celem jest dostarczenie klientom niezawodnych rozwiązań telematycznych, które będą stanowić źródło cennych informacji m.in. takich jak położenie pojazdu, nacisk na osie czy stan techniczny hamulców. Dzięki monitorowaniu i analizie tych danych, nasi klienci mogą optymalizować zużycie paliwa i redukować koszty eksploatacji pojazdów. Jednocześnie pracujemy nad bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami telematycznymi, które znajdą zastosowanie w naszych naczepach. Maciej Kaczor Dyrektor R&D Wielton S.A.

 

Wprowadzenie telematycznych systemów monitorowania w produktach marki Wielton było możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z trzema partnerami: WABCO TRANSICS, BPW IDEM i Webfleet Solutions. Producenci Ci dostarczają urządzenia umożliwiające gromadzenie wybranych informacji, profesjonalny system baz danych oraz łatwą integrację z systemami klientów.

 

Po zamontowaniu systemu telematycznego na naczepie, urządzenia zbierają informacje o pozycji pojazdu (GPS), dane techniczne z układu hamulcowego (EBS), informacje o nacisku na osie oraz poziomie ciśnienia w oponach (w przypadku jednoczesnego zastosowania układu TPMS). System dostarcza także profesjonalne oprogramowanie konieczne do magazynowania, przetwarzania i rozporządzania większymi ilościami danych, ułatwiającymi zarządzanie flotą.

Odpowiadając na potrzeby klientów i trendy panujące w branży transportowej, dajemy możliwość wyposażenia naszych naczep w system telematyczny. Dzięki nawiązanej współpracy z doświadczonymi partnerami i producentami urządzeń telematycznych, nasi klienci uzyskają sprawdzone narządzie do poprawy efektywności codziennej pracy, co przełoży się u nich na konkretne oszczędności i korzyści biznesowe. Nasze pojazdy wyposażone w rozwiązania telematyczne pozwolą na skuteczniejsze zarządzanie flotą oraz redukcję kosztów eksploatacyjnych. Planujemy rozwijać się w tym obszarze, oferując nowe usługi i rozwiązania z zakresu telematyki. Andrzej Mowczan Członek Zarządu, Dyrektor Komercyjny Wielton S.A.

 

Naczepy kurtynowe marek Wielton i Viberti z rozwiązaniami telematycznymi są dostępne w ofercie od 2020 r. Produkty te są głównie dedykowane dla klientów z rynku polskiego i włoskiego. To kolejny krok w stronę dołączenia “inteligentnych naczep” do portfolio Grupy Wielton.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).