Rozwiązania przyszłości KYB we Frankfurcie | MOTOFAKTOR

Rozwiązania przyszłości KYB we Frankfurcie

person Adrian Januszkiewicz 9/10/2018

KYB był ukierunkowany na rozwiązania przyszłości podczas targów Automechanika Frankfurt.

KYB Europe Aftermarket wystawiał się na targach Automechanika we Frankfurcie. Przy stoisku  producenta amortyzatorów, sprężyn zawieszenia oraz zestawów montażowych zwiedzający mogli oglądać innowacyjne rozwiązania przyszłości w dziedzinie.

 

Wśród zaprezentowanych nowości można było zobaczyć prototyp lekkiego amortyzatora kolumnowego nowej generacji, który cieszył się największym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających, jak i innych wystawców. W tym modelu obudowa oraz uchwyt zostały scalone techniką formowania wtryskowego z wykorzystaniem żywicy termoplastycznej wzmacnianej włóknami węglowymi wysokiej wytrzymałości. Żywicą wzmacnianą włóknem węglowym zastąpiono także metalowe tłoczysko amortyzatora.

 

Prototyp nowego amortyzatora to tylko jeden z wielu projektów nagradzanego wielokrotnie zespołu badań i rozwoju KYB, które rzucają trochę światła na możliwości, jakie niesie przyszłość. Kierowcy stawiają coraz większe wymagania w stosunku do wyposażenia swoich pojazdów. Systemy rozrywki, nawigacja satelitarna, stacje multimedialne są już niemal standardem. Wszystkie te dodatki zwiększają wagę pojazdu, więc nowe komponenty zostały tak skonstruowane aby zrekompensować dodatkowy ciężar. Inżynierowie działu badań i rozwoju KYB nieustannie poszukują nowych sposobów na udoskonalenie amortyzatorów. Zastosowanie w nich żywicy jako materiału kompozytowego oznacza zmniejszenie wagi, a co za tym idzie zwiększy wydajność pojazdu i sprawi, że będzie bardziej przyjazny środowisku.

 

KYB odniósł się także do przyszłości ograniczając negatywny wpływ, jaki uczestnictwo w tego typu wydarzeniu będzie miało na środowisko, prezentując stoisko neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla CO2. Biorąc pod uwagę podróże, produkcję stoisk, przygotowywanie posiłków i napojów oraz zakwaterowanie, ilość wytworzonego CO2 została obliczona przez niezależnego specjalistę. Aby to zrównoważyć, KYB przekazał darowiznę organizacjom charytatywnym działającym w ramach ochrony środowiska, na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, z projektem ponownego zalesiania w Ameryce Południowej.

 

Podczas targów Automechanika KYB zaprezentowało także swoje rosnące portfolio narzędzi wsparcia technicznego dla mechaników pracujących z produktami producenta. Należy do nich m.in. aplikacja na urządzenia mobilne – KYB Suspension Solutions, której najnowsze funkcje i dodatki miały swoją premierę właśnie podczas targów. Aplikacja jest doskonałym narzędziem wsparcia codziennej pracy mechaników i warsztatów. Oprócz filmów instruktażowych w skład programu Suspension Solutions wchodzą także zdjęcia 360°, szczegółowe instrukcje montażu dostępne za pośrednictwem kodów QR oraz wsparcie techniczne online. Podczas targów, odwiedzający stoisko KYB Expert mogli dokładnie zapoznać się z wszystkimi nowościami.

 

Źródło: KYB Europe

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).