Rozwiązania MANN+HUMMEL dla napędów alternatywnych | MOTOFAKTOR

Rozwiązania MANN+HUMMEL dla napędów alternatywnych

person Adrian Januszkiewicz 27/01/2021

MANN+HUMMEL przedstawił kilka rozwiązań, które mogą znaleźć zastosowanie w pojazdach z napędami alternatywnymi.

Niezależnie od tego, czy są zasilane energią elektryczną, gazem ziemnym czy energią słoneczną – pojazdy niskoemisyjne to przyszłość mobilności. MANN+HUMMEL chce aktywnie pomagać w kształtowaniu tej przyszłości i dlatego opracowuje pionierskie rozwiązania filtracyjne dla alternatywnych napędów, takich jak ogniwa paliwowe i systemy akumulatorów wysokiego napięcia.

 

Jedno jest pewne: potrzebujemy zrównoważonej mobilności. Niezależnie od rodzaju technologii napędowej nacisk kładziony jest na zgodność ze środowiskiem. MANN+HUMMEL wierzy w innowacyjne możliwości przemysłu motoryzacyjnego i stosownie wykorzystuje swoją wiedzę z zakresu filtracji, aby opracowywać produkty dla nowych koncepcji napędów i uczestniczyć w mobilności niskoemisyjnej.

 

Obecnie oferuje swoim klientom pionierskie rozwiązania w zakresie ogniw paliwowych i systemów akumulatorów wysokiego napięcia. Pod tym względem rozległa wiedza MANN+HUMMEL jest zaangażowana w wielu dziedzinach, od filtracji i wiedzy systemowej po precyzyjną obróbkę tworzyw sztucznych. Jest ona wykorzystywana do szerokiego zakresu produktów i zastosowań, w tym wymienników jonowych i systemów katodowych filtrów powietrza do ogniw paliwowych, a także ram akumulatorów i wkładów osuszaczy do pojazdów elektrycznych. Każdy rodzaj technologii napędowej wymaga filtracji.

 

Poniżej kilka przykłady rozwiązań MANN+HUMMEL:

Filtry cząstek stałych w układzie hamulcowym

Filtry cząstek stałych z hamulców firmy MANN+HUMMEL zmniejszają emisję cząstek stałych nawet o 80%, a tym samym zmniejszają zanieczyszczenie powodowane przez cząstki, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie samochody często muszą hamować.

Jednostki odpowietrzające VentPlus

Jednostki wentylacyjne MANN+HUMMEL umożliwiają wyrównanie ciśnień podczas nagrzewania i stygnięcia akumulatora, wyposażone są w funkcję awaryjnego odgazowania, a także chronią przed wnikaniem wody lub pyłu.

Wkłady osuszające

Wkłady osuszające MANN+HUMMEL wykorzystują adsorpcję, aby zapewnić, że powietrze w układzie akumulatorów jest suche, a tym samym niezawodnie chronią przed kondensacją wody na płytach chłodzących, chłodzeniem powietrza otoczenia i korozją.

Katodowe układy filtrów powietrza

Katodowe układy filtrów powietrza MANN + HUMMEL, według zapewnień producenta, niezawodnie usuwają szkodliwe gazy i cząsteczki z powietrza katodowego, wydłużając tym samym żywotność systemu.

 

Szerszy opis działania układów kontroli wilgotności w układach akumulatorowych wysokiego napięcia MANN+HUMMEL znajduje się TUTAJ.

 

Źródło: MANN+HUMMEL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).