Rozwiązania filtracyjne Hengst dla ogniw paliwowych | MOTOFAKTOR

Rozwiązania filtracyjne Hengst dla ogniw paliwowych

person Adrian Januszkiewicz 21/10/2021

Filtry katodowe, wymienniki jonowe i separatory wody, to oferta Hengst dla pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi.

„Przewodzimy w świecie filtracji, czyniąc naszą planetę czystszym miejscem” to misja, w myśl której firma Hengst stale rozwija linię produktów do przyjaznych dla środowiska koncepcyjnych napędów przyszłości. W dniach 14-15 września 2021 roku na konferencji f-cell w Stuttgarcie Hengst po raz pierwszy zaprezentował rozwiązania filtracyjne dla ogniw paliwowych.

 

Ogniwo paliwowe to kluczowa technologia dla zrównoważonego wytwarzania energii.

Rozwiązywanie złożonych, związanych z filtracją cieczy i gazów problemów jest dla nas codziennością. Siła Hengst polega na innowacyjnym myśleniu i łączeniu poszczególnych aspektów w spójny system. Dzięki temu z powodzeniem wychodzimy naprzeciw konkretnym wyzwaniom z zakresu ogniw paliwowych. Mathias Diekjakobs kierownik produktu ds. filtracji ogniw paliwowych i zarządzania płynami

 

Dzięki trzem rozwiązaniom filtracyjnym firma Hengst opracowała wsparcie dla ogniwa paliwowego: filtr katodowy, wymiennik jonowy i separator wody.

 

Filtr katodowy zapewniać ma bezpieczną i zoptymalizowaną pod względem wydajności pracę układu ogniw paliwowych oraz skuteczną ochronę dla niezwykle wrażliwych na cząsteczki i szkodliwe gazy elementów ogniwa paliwowego. To ma umożliwiać uniknięcie niepożądanych osadów i uszkodzeń ogniwa.

 

Ponadto, aby utrzymać przewodność elektryczną w medium chłodzącym na jak najniższym poziomie, firma Hengst opracowała wymiennik jonowy, który ma gwarantować odporną na zwarcia pracę systemu.

 

Hengst oferuje również rozwiązania w zakresie separacji ciekłej wody na drodze wodoru i powietrza ogniwa paliwowego. Skuteczna separacja wody zapewniać ma zwiększoną wydajność filtracyjną oraz chronić elementy układu ogniw paliwowych.

 

Źródło: Hengst

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).