Rozwiązania cyfrowe Goodyear dla flot | MOTOFAKTOR

Rozwiązania cyfrowe Goodyear dla flot

Goodyear oferuje szereg cyfrowych rozwiązań, które mogą wspomóc w pracy floty pojazdów użytkowych.

Floty transportowe znajdują się pod coraz większą presją przepisów, konieczności szybszych dostaw i zmieniających się potrzeb klientów. Daje to szereg możliwości przewoźnikom i firmom transportowym, pozwalając na zwiększenie liczby zamówień w handlu elektronicznym, zmniejszenie wpływu na środowisko i pozyskanie nowych klientów.

Ze względu na zmienny popyt, z jednej strony spowodowany obecną pandemią, a z drugiej rosnącą złożonością, floty różnej wielkości poszukują sposobów na prowadzenie działalności w najbardziej efektywny i zrównoważony sposób, aby skrócić czas pracy i kontrolować koszty.

dyrektor zarządzający Proactive Solutions & Fleet Europe w Goodyear - Alberto Villarreal

 

Aby wykorzystać możliwości ery cyfrowej, należy zająć się kilkoma obszarami, zarówno z punktu widzenia presji czasu, jak i kontroli kosztów. Ważne jest, aby floty w jak największym stopniu zapobiegały przestojom i zwiększały mobilność w zimie, jednocześnie kontrolując koszty paliwa, zmniejszając zużycie opon i obniżając koszty konserwacji i administracji.

 

Istnieje wiele rozwiązań, takich jak czujniki w oponach i technologie oszczędzające czas, które pomagają menedżerom flot osiągać maksymalną wydajność operacyjną. Nie mniejsze znaczenie ma posiadanie odpowiedniego wsparcia serwisowego, które również może pomóc flotom sprostać wymaganiom współczesnego świata.

Wdrażanie technologii oszczędzających czas

Zwrócenie uwagi na powtarzające się zadania pomaga w identyfikacji obszarów, w których technologia może przyczynić się do oszczędności czasu. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzanie opon, wykonywanie zadań administracyjnych w biurze, czy przyjmowanie kart czasu pracy od kierowców, istnieje rozwiązanie, które może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

 

Przykładem takiego rozwiązania jest czytnik najazdowy, zainstalowany w bazie transportowej, który automatycznie sprawdza stan opon i obciążenie wszystkich osi, gdy pojazd nad nim przejeżdża. Jest to technologia, która drastycznie zmniejsza potrzebę ręcznego sprawdzania ciśnienia w oponach i bieżnika. Przykładowo w przypadku 50 pojazdów czas spędzony na kontroli skraca się z 20 do zaledwie jednej godziny.

 

Dla szwajcarskiej firmy autobusowej TPF, która posiada 55 autobusów miejskich i 170 autobusów regionalnych, jest to ogromna oszczędność czasu.

Każdy autobus wjeżdżający do zakładu TPF w Givisiez przejeżdża nad czytnikiem. Goodyear Drive-Over-Reader skanuje opony i automatycznie sprawdza ciśnienie i bieżnik każdej z nich. Dane o oponach są natychmiast przesyłane do naszego kierownika floty. Na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, który autobus potrzebuje serwisu opon. To takie proste.

kierownik techniczny TPF w Szwajcarii - Hervé Cotting

Kontrola kosztów paliwa

Większość nowych pojazdów jest bardziej wydajna niż poprzednia, ale modernizacja całej floty to kosztowne przedsięwzięcie. W międzyczasie można zastosować wiele innych sposobów kontroli kosztów paliwa, od ekonomicznej jazdy po rozsądny wybór opon.

 

Efektywne paliwowo opony pomogły flocie Omega Pilzno znacznie obniżyć koszty paliwa.

Używamy opon paliwooszczędnych, które wraz z innymi środkami pomogły nam znacznie zredukować zużycie paliwa i ograniczyć emisję CO2 nawet o 20%.

Kierownik techniczny floty, - Krystian Tyksiński

Zmniejszenie zużycia opon

Zarządzanie kosztami jest tak samo ważne jak zwiększanie przychodów w czasach kurczących się marż, a zmniejszenie zużycia opon może odegrać dużą rolę w obniżaniu kosztów.

W tych szczególnie trudnych czasach zarządzanie kosztami jest tak samo ważne jak przychody. Dzięki lepszemu doborowi opon, udało nam się obniżyć koszty w przeliczeniu na kilometr opon o 3%.

współwłaściciel włoskiego przedsiębiorstwa Consorzio Ibleo - Leonardo Carnazza

Zapobieganie przestojom

Niezależnie od tego, czy chodzi o zapobieganie przestojom pojazdów w bazie, czy o minimalizowanie awarii i innych problemów na drodze, oczywiste jest, że skracanie przestojów prowadzi do zwiększenia przychodów. Im więcej pojazdów może wykonywać swoją pracę, tym szybciej klienci są obsługiwani. Nikt nie lubi czekać, gdy terminy są już i tak napięte.

 

Reputacja firmy transportowej opiera się na dotrzymywaniu obietnic. Jest to niezwykle ważne dla Jean-Pierre’a Heina, współwłaściciela firmy Transports HEIN w Luksemburgu, który wyjaśnił:

Każdy ładunek jest obietnicą dla naszych klientów, a spełnienie obietnicy pomaga budować naszą reputację.

- Jean-Pierre Hein

 

Oczywiście nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, a w takim wypadku zadaniem Jean-Pierre’a jest jak najszybsze przywrócenie ciężarówki do ruchu.

Wszystko w jednym

Należy umieć szybko i skutecznie reagować, aby zrozumieć i rozwiązać problem klienta. Chodzi o oszczędności, które możemy zrealizować. Wymaga to kompleksowego i dostosowanego do potrzeb klienta podejścia obejmującego opony, inteligentne systemy monitorowania i rozwiązania w zakresie zarządzania oponami. Pomaga to uniknąć problemów lub, w przypadku awarii, przywrócić pojazd do ruchu w ciągu dwóch godzin dzięki wsparciu sieci ekspertów takich jak TruckForce, działających w systemie 24/7. To właśnie nazywamy całkowitą mobilnością według Goodyear.

- Alberto Villarreal

 

Poszukiwanie sposobów na zwiększenie wydajności ma kluczowe znaczenie dla przetrwania trudnych czasów i zarazem stwarza nowe możliwości obniżenia kosztów i zwiększenia przychodów. Warto zrobić krok wstecz, aby spojrzeć na działalność krytycznym okiem i dostrzec dziedziny, w których kluczowe technologie lub współpraca partnerska mogłyby poprawić dany obszar działalności.

 

Źródło: Goodyear

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).