Rozszerzona gama produktów retrofit Osram LEDriving | MOTOFAKTOR

Rozszerzona gama produktów retrofit Osram LEDriving

person Adrian Januszkiewicz 7/08/2019

Firma Osram przedstawiła nowe retrofity rodziny Osram LEDriving, zastępujące tradycyjne żarówki w samochodach.

Modele lamp Osram LEDriving retrofit są wykonane w technologii LED, ale przeznaczone do montażu w miejsce klasycznego oświetlenia halogenowego. Osram w swojej ofercie ma lampy zastępujące żarówki różnego rodzaju: do świateł głównych, przeciwmgłowych, dziennych, sygnalizacyjnych oraz do wnętrza pojazdu.

 

Ze względu na fakt, że europejska homologacja ECE na produkty LED jeszcze nie została opracowana, Osram LEDriving retrofit nie mogą być stosowane w pojazdach poruszających się po drogach publicznych jako oświetlenie zewnętrzne. Dozwolone jest ich użytkowanie w oświetleniu zewnętrznym podczas jazdy off-road – w terenie poza drogami publicznymi. Nie ma także przeszkód, by zastąpić nimi żarówki oświetlenia wnętrza, schowka czy bagażnika.

 

Lampy Osram LEDriving retrofit II generacji to produkty wysokiej jakości wytwarzane w europejskiej fabryce koncernu we Włoszech i zaprojektowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Łączą kompaktowe wymiary z efektywnym chłodzeniem pasywnym i sterownikami zintegrowanymi we wspólnej obudowie. Mają zapewniać znaczną redukcję zużycia energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi źródłami – aż do 80%. Inne zalety to jasne, chłodno białe światło i znacznie dłuższa trwałość diod niż żarówek halogenowych.

Osram LEDriving HL – nowa generacja lamp LED do świateł głównych

Lampy LEDriving HL są jednym ze sposobów na zmodernizowanie halogenowych reflektorów samochodowych. Mają gwarantować wysoką jasność i atrakcyjniejszy wygląd samochodu. Ich chłodno białe światło ma temperaturę barwową 6000 K. Lampy LEDriving HL występują jako zamienniki żarówek do świateł drogowych oraz mijania typu H4, H7, H11 i HB4 o nominalnym napięciu 12 V i 24 V. Mają kompaktowe rozmiary pozwalające na montowanie w reflektorach wielu modeli samochodów, a ich trwałość wynosi aż do 5000 h. Zintegrowana elektronika sprawia, że nie wymagają montowania zewnętrznych sterowników, a wydajne radiatory dbają o efektywne chłodzenie. Osram udziela na lampy LEDriving HL 5-letniej gwarancji.

 

Sprawdzenie kompatybilności lamp LEDriving HL z modelem samochodu jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy przy użyciu smartfona zeskanować kod QR z opakowania i sprawdzić listę modeli, do których można zamontować konkretny retrofit. Kompatybilność można także sprawdzić na stronie producenta.

Lampy LEDriving FL do reflektorów przeciwmgłowych

Nowa seria lamp Osram LEDriving FL pozwala zastąpić żarówki halogenowe w światłach przeciwmgłowych nowoczesnymi diodami. Lampy LEDriving FL mają teraz zmniejszone wymiary, co sprawia, że pasują do większości pojazdów. Modyfikacja oświetlenia przeciwmgłowego poprawia widoczność w trudnych warunkach drogowych, a temperatura barwowa lamp wynosząca 6000 K sprawia, że światło staje się nowoczesne i lepiej dopasowane barwą, jeśli w reflektorach głównych są zamontowane LEDy lub lampy ksenonowe. Większa ilość światła dzięki jego optymalnej dystrybucji nie wywołuje efektu oślepiania. Lampy Osram LEDriving FL są łatwe do instalacji (plug & play), a ich wysoka jakość i trwałość została poparta 3-letnią gwarancją producenta. W serii LEDriving FL są dostępne modele zastępujące żarówki H8, H11, H16 i H10.

Oświetlenie Osram LEDriving SL nowej generacji

Również lampy LEDriving SL przeznaczone do montażu w światłach do jazdy dziennej, cofania oraz sygnalizacyjnych mają zupełnie nową konstrukcję. Zastosowanie nowoczesnych LED-ów zapewnia wyższy strumień świetlny wszystkich wersji kolorystycznych, a zmiana konstrukcji lamp powoduje jeszcze bardziej równomierną dystrybucję światła i lepsze odprowadzanie ciepła (dzięki użyciu metalowych radiatorów). Nowością w ofercie Osram są modele LEDriving SL W16W, P13W i PS19W. Dwa ostatnie są dostępne w dwóch wersjach: LEDriving SL i LEDriving Premium SL. Trwałość pierwszych jest określona na maksymalnie 2000 h, a gwarancja Osram trwa 4 lata. W przypadku modeli Premium trwałość wynosi do 5000 h, a producent udziela 6-letniej gwarancji.

 

Lampy Osram LEDRiving SL wytwarzają światło o chłodno białej barwie, a lampy przeznaczone do świateł tylnych, hamowania i kierunkowskazów odpowiednio światło o barwie czerwonej lub bursztynowej. Dodatkową zaletą wykorzystania technologii diodowej jest natychmiastowe włączanie źródła światła, co ma szczególne znaczenie w przypadku świateł sygnalizacyjnych, głównie stopu – pozostali uczestnicy ruchu mają więcej czasu na reakcję.

 

Nowe oświetlenie retrofit Osram LEDriving pozwala na zastosowanie wydajnej i nowoczesnej technologii LED w starszych samochodach. Diodowe źródła zapewniają światło wyższej jakości, są energooszczędne, wyjątkowo trwałe i proste w montażu.

 

Źródło: Osram

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).