Rozsypana tarcza hamulcowa zwróciła uwagę ITD | MOTOFAKTOR

Rozsypana tarcza hamulcowa zwróciła uwagę ITD

person Adrian Januszkiewicz 28/02/2022

Uwagę inspektorów GITD podczas działań w powiecie tczewskim zwróciła tarcza hamulcowa leżąca w kawałkach na jezdni, która należała do stojącego blisko tira.

W czwartek (24 lutego) inspektorzy Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej (Zespół Północny w Grudziądzu), prowadzący kontrole na płatnym odcinku drogi krajowej nr 91, w Małej Karczmie (pow. tczewski) zauważyli na jezdni resztki tarczy hamulcowej z samochodu ciężarowego. Uwagę inspektorów zwrócił także stojący 50 metrów dalej zespół pojazdów, składający się z ciągnika samochodowego i naczepy. Okazało się, że fragmenty tarczy pochodzą właśnie z tego pojazdu.

 

Na miejsce został wezwany patrol z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku, który przeprowadził oględziny stanu technicznego ciężarówki. Stwierdzona została usterka niebezpieczna układu hamulcowego – stan techniczny zespołu pojazdów stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Inspektorzy ITD podjęli czynności zmierzające do wszczęcia postępowania administracyjnego. Wydano zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia nieprawidłowości w pojeździe.

Dodatkowo w trakcie kontroli zespołu pojazdów stwierdzono także naruszenie obowiązku uiszczenia opłaty elektronicznej za przejazd po drogach płatnych (system e-TOLL). Sprawę będzie wyjaśniać Biuro Kontroli Opłaty Elektornicznej GITD.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).