Rozmowy Ursusa z Enerkonem weszły w kolejną fazę | MOTOFAKTOR

Rozmowy Ursusa z Enerkonem weszły w kolejną fazę

Ursus, Enerkon Solar International Inc. oraz Japan Venture Fund LLC. w ramach prowadzonych rozmów podpisali tasking items.

Tasking items to dokument, w którym zostały uzgodnione planowane przez strony działania w celu zrealizowania transakcji. Ursus, Enerkon i Japan Venture Fund LLC. uzgodniły i zaakceptowały, że kwota transakcji dla Ursus Bus S.A. wyniesie 30 mln dolarów amerykańskich. Przyjęto mechanizm finansowania i związany z nim podział kosztów, ustalono, że finansowanie zostanie oparte na umowie pożyczki zabezpieczonej na 49 % akcji Ursus Bus S.A. oraz na 7% akcji Ursus S.A. oraz gwarancją kredytową (credit default guarantee bond). Dodatkowo w okresie inwestycji Enerkon Solar International Inc. będzie miał zagwarantowane dla swojego przedstawiciela miejsce w Radzie Nadzorczej Ursus Bus S.A.

 

Przypomnijmy, że współpraca między Ursusem a Enerkonem ma na celu przywrócenie Grupie mocy produkcyjnych i pomóc jej wyjść z recesji.

 

Enerkon Solar International Inc jest działającym od 1986 r. amerykańskim funduszem inwestującym m.in. w spółki z potencjałem oraz w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska. Jest on notowany na OTC Markets pod oznaczeniem ENKS.PK.

 

Źródło: Ursus S.A.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).