Rozbudowany magazyn centralny zwiększa potencjał Elit Polska | MOTOFAKTOR

Rozbudowany magazyn centralny zwiększa potencjał Elit Polska

person Redakcja 6/12/2018

Zmiany struktury właścicielskiej w Elit Polska obejmują wiele aspektów działalności w obrębie grupy Rhiag (LKQ Corporation).

Jedną z wielu korzyści jest dostęp do zasobów powiększonego magazynu centralnego w Czechach.

 

Elit to jeden z wiodących dystrybutorów części motoryzacyjnych w Polsce. W jego ofercie znaleźć można referencje zarówno do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Aby utrzymać swoją pozycję i sprostać oczekiwaniom warsztatów i serwisów, firma systematycznie inwestuje w nowy asortyment produktowy oraz rozwiązania zapewniające stały i szybki dostęp do setek tysięcy części i podzespołów. Pomóc ma w tym rozbudowany właśnie magazyn centralny w czeskich Kunicach.

Zasoby Elit Polska oparte są na trzech magazynach głównych zlokalizowanych na obszarze naszego kraju. To stąd pobierane są zamówienia realizowane przez nasze oddziały i filie terenowe. Stały rozwój naszej sieci, jak i oferty wymaga dodatkowych miejsc składowania i dystrybucji. Służy do tego rozbudowana infrastruktura magazynu centralnego karoserii LKQ dla Europy Centralnej, który zasięgiem obejmuje Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Czechy, Słowację, Rumunię, Ukrainę, Węgry i od teraz również Polskę. Marcin Drozdowski dyrektor ds. zarządzania produktami w Elit Polska

 

Magazyn działa pod szyldem Auto Kelly, marki należącej do LKQ Czechy. Kunice położone są w okolicach Pragi, około 200 kilometrów od granicy z Polską. Rozwinięta wokół sieć drogowa gwarantuje szybką realizację zamówień. Wydatnie przyczynia się do tego także praca przez siedem dni w tygodniu.

Obecnie jest to czterokondygnacyjny obiekt o łącznej powierzchni 18,5 tys. metrów kwadratowych. Składowane są w nim przede wszystkim elementy karoseryjne (32 tysiące referencji), szyby (17,5 tys.), lampy samochodowe (blisko 30 tys.), lusterka (6 tys.) oraz części układu klimatyzacji i chłodzenia (30 tys.). Łączenie pozwalają one pokryć 90 proc. parku pojazdów zarejestrowanych w Europie.

Przysłowie ‘czas to pieniądz’ idealnie oddaje sytuacje, które zdarzają się w warsztatach samochodowych. Dziś właściciel pojazdu wybiera ten punkt, który gwarantuje nie tylko jakość naprawy, ale też wykonanie jej w możliwie najkrótszym terminie. Wymaga to szybkiego dostępu do wszystkich części zamiennych, stąd konieczność utrzymania wysokich stanów magazynowych w naszych oddziałach i filiach. Ich możliwości składowania są jednak ograniczone, niezbędny jest więc dodatkowy magazyn centralny, a my niezmiennie chcemy zachować optymalny czas realizacji każdego zamówienia. Marcin Drozdowski

 

Zaletą posiadania takiego magazynu jest możliwość składania większych zamówień u producentów części samochodowych. To z kolei umożliwia uzyskiwanie atrakcyjnych rabatów, co pozwala na przygotowanie korzystnej cenowo oferty. Potencjał powierzchni w Kunicach nie został wyczerpany, w rezerwie pozostaje infrastruktura pod kolejne inwestycje logistyczne.

 

Źródło: Elit Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).