Rok 2020 zakończył się dla Inter Cars pomyślnie | MOTOFAKTOR

Rok 2020 zakończył się dla Inter Cars pomyślnie

Spółce udało się wyjść obronną ręką z zamieszania związanego z pandemią i umocnić swoją pozycję na rynku.

Wyniki finansowe Inter Carsu za 2020 r. są na wysokim poziomie. Spółka zanotowała przychody w wysokości 9 162 mln zł, więcej 5% r/r, a zysk Grupy wyniósł 333 mln zł, więcej 46% r/r. Wydaje się, że Spółce nie tylko udało się wyjść obronną ręką z zamieszania związanego z pandemią, ale także umocnić swoją pozycję.

 

Zapotrzebowanie na części samochodowe wielokrotnie okazało się odporne na recesję i wydaje się, że tak jest też i tym razem. Rynek zamiennych części samochodowych jest stymulowany wysoką sprzedażą on-line i obawami przed korzystaniem z masowych środków transportu. Wygląda na to, że te czynniki kompensują obniżenie popytu związane z pracą zdalną.

 

Pozytywny wpływ na rentowność Spółki w ub. roku, i to naszym zdaniem w znacznej kwocie, miały kursy walutowe. Jest to czynnik raczej niepowtarzalny. Na poziomie kosztów Spółka zoptymalizowała koszty działalności operacyjnej, ograniczyła wydatki w zakresie realizowanych projektów i działalności marketingowej. Mamy nadzieję, że niektóre z wdrożonych oszczędności będą miały bardziej trwały charakter.

 

Rok 2021 zaczął się dla Inter Carsu równie pomyślnie, jak skończył ubiegły. Przychody Grupy wzrosły 17% r/r, przy sprzedaży w kraju wyższej o 13% r/r i sprzedaży za granicą wyższej 20% r/r. Warto zwrócić uwagę, że jest to kolejny miesiąc, kiedy przychody Spółki wzrosły dwucyfrowo w Polsce (w grudniu wzrosły one o 23% r/r, w całości 28% r/r).

 

Na pewno dodatkowym czynnikiem stymulującym było wystąpienie zimowych temperatur. Znaczny popyt był odnotowany, jak sądzimy, w segmencie opon. Nadal utrzymywał się wysoki popyt w segmencie samochodów ciężarowych.

 

Przychody Auto Partnera w lutym, styczniu 2021 r. i grudniu 2020 r. wzrosły odpowiednio o 17%, 14% i 24% r/r, do 146 mln zł, 145 mln zł i 131 mln zł. Dla porównania – przychody Inter Carsu w styczniu wzrosły do 756 mln zł, czyli o 107 mln zł.

 

Sprzedaż Auto Partnera, który korzystał z tych samych trendów co Inter Cars, była na wysokim poziomie w 2020 r. i wyniosła 1 670 mln zł, więcej 13% r/r. Przychody Auto Partnera w 2020 r. to około 18% przychodów Inter Carsu, włączając sprzedaż zagraniczną. Auto Partner jeszcze nie podał zysków rocznych.

 

Wstępne wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Inter Cars za 2020 rok można znaleźć TUTAJ

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).