Robert Kubica na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Robert Kubica na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

Wyjątkowe spotkanie czeka uczestników XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – gościem specjalnym będzie Robert Kubica, jeden z ambasadorów marki PLATINUM ORLEN OIL.

PLATINUM ORLEN OIL, jako partner strategiczny, aktywnie wspiera uczestników XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Szczególnie cenne jest zaangażowanie marki w edukację młodych mechaników. Dzięki materiałom edukacyjnym przygotowanym przez ekspertów PLATINUM ORLEN OIL, dostępnych za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika, uczniowie szkół średnich poszerzają wiedzę z zakresu środków smarowych dla motoryzacji.

 

Szczególnie cenne jest zaangażowanie w edukację młodych ludzi Ambasadorów marki PLATINUM ORLEN OILRoberta Kubicy, Kuby Przygońskiego, Bartosza Zmarzlika, Miko Marczyka, a od tego roku także Kajetana Kajetanowicza (Kajto) – którzy co roku wspierają młodych mechaników i kibicują im podczas finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, motywując do zdobywania wiedzy.

 

W tym roku spotkanie z Ambasadorami PLATINUM ORLEN OIL będzie wyjątkowe. Z młodymi mechanikami spotka się Robert Kubica, który będzie gościem specjalnym XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w piątek 31 marca.

Będzie to niepowtarzalna okazja dla młodych ludzi, by osobiście porozmawiać z Robertem Kubicą, który z przyjemnością odpowie na pytania młodzieży, podzieli się swoimi doświadczeniami z udziału w wyścigach oraz opowie o roli mechanika w zespole kierowcy formuły 1.

Dyrektor Działu Marketingu PLATINUM ORLEN OIL - Anita Wierciak-Kaperek

 

Na stanowisku PLATINUM ORLEN OIL Robert Kubica będzie rozdawał autografy i rozmawiał ze swoimi fanami.

Z niecierpliwością czekamy na tak znamienitego gościa. Międzynarodowe Targi Poznańskie z przyjemnością goszczą takie osobistości jak Robert Kubica. Będzie nam bardzo miło powitać w naszych progach najbardziej utytułowanego polskiego kierowcę rajdowego.

dyrektor produktów Grupy MTP - Dariusz Wawrzyniak

 

Robert Kubica w latach 2006–2009 był kierowcą zespołu BMW Sauber, rozpoczynając swoją karierę w Formule 1 od roli kierowcy testowego. W czerwcu 2008, podczas Grand Prix Kanady, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1, stając się pierwszym Polakiem w historii, który tego dokonał. W latach 2013–2016 startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w debiutanckim sezonie, za kierownicą Citroena DS3 RRC, wraz z pilotem Maciejem Baranem, został mistrzem świata klasy WRC 2. W 2020 w barwach ORLEN Team ART startował w serii DTM. W 2021 w barwach W Racing Team został mistrzem Europy European Le Mans Series w kategorii LMP2. W sezonie 2022 występując z zespołem Prema ORLEN Team w serii World Endurance Championship, zajął drugie miejsce w wyścigu 24h Le Mans w kategorii LMP2.

Ogromnie się cieszymy, że będziemy gościć Roberta Kubicę na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Będzie to z pewnością niezapomniane doświadczenie dla naszych uczestników i niepowtarzalna okazja do bezpośrednich rozmów z tak utytułowanym kierowcą rajdowym.

prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Adrian Dekowski

 

Finały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce – w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówV8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

 

Szczegółowe oraz bieżące informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników można znaleźć na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).