Robert Bryant nowym CEO firmy Axalta | MOTOFAKTOR

Robert Bryant nowym CEO firmy Axalta

person Adrian Januszkiewicz 3/01/2019

Axalta Coating Systems ogłosiła, że Zarząd mianował Roberta Bryant’a na stanowisko CEO firmy, które objął w trybie natychmiastowym.

Od października 2018 r. Bryant był tymczasowym CEO firmy, pełniąc jednocześnie funkcję CFO. Zapadła także decyzja, by dołączył on do Zarządu Axalta.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Robert doskonale odnalazł się w roli tymczasowego CEO i zarządzał firmą w trudnych warunkach rynkowych. Miałem przyjemność blisko z nim współpracować przez ostatnich sześć lat, dlatego jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie na nowym stanowisku. Wraz z Zarządem jesteśmy pewni, że pod jego przywództwem Axalta będzie nadal dynamicznie się rozwijać i osiągać kolejne sukcesy. Charlie Shaver Chairman of the Board firmy Axalta
Bardzo dziękuję Zarządowi za wiarę we mnie i jestem zaszczycony, że będę mógł nadal pracować w utalentowanym zespole Axalty i wśród oddanych pracowników, aby umacniać zasłużoną reputację firmy i zapewniać klientom jak najlepszą obsługę i innowacyjne rozwiązania. Robert Bryant

 

Firma ogłosiła także, że w trybie natychmiastowym stanowisko CFO obejmie Sean Lannon, który od października 2018 r. pełnił funkcję Vice President and Interim Chief Financial Officer.

Umiejętności biznesowe, znajomość finansów oraz wieloletnie doświadczenie Seana na coraz wyższych stanowiskach finansowych w firmie Axalta, jak również bogate doświadczenie w obszarze raportowania finansowego, sprawiają, że jest idealnym kandydatem, aby zastąpić mnie na stanowisku CFO. Niezmiernie cieszę się, że będziemy z Seanem wspólnie rozwijać firmę oraz generować korzyści na rzecz udziałowców w dłuższej perspektywie czasowej. Robert Bryant

Robert Bryant

Robert Bryant był tymczasowym CEO w firmie Axalta od października 2018. Od 2013 r. pracował na stanowisku EVP oraz CFO. Zanim dołączył do Axalty, pełnił funkcję Chief Financial Officer and Senior Vice President w Roll Global LLC. Przed dołączeniem do Roll Global odpowiadał za strategię, rozwój biznesu i IT w roli Executive Vice President Grupo Industrial Saltillo, S.A.B. de C.V. Robert Bryant uzyskał dyplom licencjata z wyróżnieniem w dziedzinie ekonomii na University of Florida oraz dyplom MBA z Harvard Business School.

Sean Lannon

Sean Lannon od października 2018 r. obejmował funkcję Vice President and interim Chief Financial Officer. Wcześniej, od 2016 r., pracował jako Vice President, Corporate Finance and Global Controller, a od 2013 r. do awansu piastował stanowisko Vice President and Global Controller. Wcześniej pracował na tym samym stanowisku w firmie Trinseo. Przed dołączeniem do zespołu Trinseo w 2011 r. obejmował pozycję Senior Manager, Financial Reporting w firmie Endo Pharmaceuticals. Swoją karierę rozpoczął w firmie PricewaterhouseCoopers, gdzie przez ponad 9 lat zdobywał doświadczenie w dziale praktyk audytorskich. Ma dyplom licencjata w dziedzinie księgowości z Philadelphia University, jest też biegłym rewidentem księgowym.

 

Źródło: Axalta

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).