Rewolucja w mobilności według Valeo na CES 2019 | MOTOFAKTOR

Rewolucja w mobilności według Valeo na CES 2019

person Adrian Januszkiewicz 8/01/2019

Valeo przedstawia swoje innowacje dotyczące rewolucji w mobilności na targach CES 2019 w Las Vegas.

Szósty rok z rzędu Valeo prezentuje na targach CES w Las Vegas najnowsze innowacje technologiczne w epicentrum rewolucji, które kształtują mobilność, tj. nadejście autonomicznych pojazdów, elektryfikację układu napędowego i mobilność cyfrową. Te trzy czynniki, które zmieniają branżę motoryzacyjną, powodują również głębokie zmiany w społeczeństwie.

 

Valeo opracowuje nowe technologie, aby ta transformacja stała się rzeczywistością. Przykładem, który można zobaczyć i przetestować na ulicach Las Vegas podczas targów CES 2019, jest Valeo Drive4U, pierwszy autonomiczny samochód Grupy, który jest wyjątkowy pod tym względem, że może wykonywać wszystkie operacje przy użyciu tylko czujników Valeo, które są już produkowane seryjnie (ultradźwięki, kamery, lasery, radary i LiDAR-y) i sztucznej inteligencji. Pojazd jest zasadniczo wyposażony w pełnoprawny cyfrowy mózg, który może przetwarzać dane wejściowe i uczyć się na podstawie scenariuszy napotkanych w mieście. Poniżej spot prezentujący jazdę Valeo Drive4U na ulicach Paryża:

Jednym z kluczowych wyzwań w autonomicznej jeździe jest bezpieczeństwo. Wypadki drogowe są globalną epidemią i najczęściej są wynikiem błędu ludzkiego. Celem Valeo jest, aby jego systemy znacząco zmniejszały liczbę wypadków, wyznaczając cel mniej niż jednego poważnego incydentu na każdy miliard kilometrów, który miałby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa niż w branży lotniczej.

 

Aby osiągnąć ten wynik, Valeo przedstawia dwie główne innowacje w Las Vegas: Valeo Drive4U Remote do zdalnej obsługi autonomicznych pojazdów, gdy jest to wymagane czy wręcz konieczne, oraz Valeo Voyage XR, który jest w stanie symulować wirtualną obecność osoby w ustalonym miejscu – na pokładzie pojazdu autonomicznego podczas podróży. Oznacza to, że samochód może potencjalnie być kontrolowany z zewnątrz przez kogoś, kto jest świadomy tego, co dzieje się w pojeździe. W oparciu o tę innowację Valeo zaprojektował nową formę komunikacji, która umożliwia “stacjonarnemu” pasażerowi noszącemu zestaw słuchawkowy “teleportację” do poruszającego się pojazdu.

 

Również w celu zwiększenia bezpieczeństwa, Valeo zaprezentuje Valeo XtraVue Trailer i Valeo PictureBeam Monolithic. Pierwsza z tych dwóch innowacji powoduje, że przyczepa lub przyczepa kempingowa stają się niewidoczne w lusterku wstecznym pojazdu ciągnącego go, dzięki czemu wszystkie manewry są łatwiejsze i bezpieczniejsze dla kierowcy. Drugi to system oświetlenia o wysokiej rozdzielczości opracowany we współpracy z CREE, liderem rynku amerykańskiego w produkcji diod LED. Rozwiązanie generuje wiązkę światła o wysokiej rozdzielczości na drodze, nie oślepiając innych użytkowników dróg i wyświetlając informacje i obrazy na nawierzchni.

 

Wreszcie, ponieważ wzorce użytkowania zmieniają się, dzięki narzędziom cyfrowym zapewniającym dostęp do nowych sposobów poruszania się, Valeo opracowuje technologie promujące ich szerokie zastosowanie. Przykładem może być aplikacja Valeo Clean Road, która generuje dostosowane trasy w celu uniknięcia obszarów o największym poziomie zanieczyszczenia, oraz Valeo Oxy’Zen, który może być wykorzystywany do aktywacji systemów oczyszczania powietrza w kabinie pojazdu.

 

Targi CES 2019 w Las Vegas będą trwały od dziś (8 stycznia 2019) do piątku (11 stycznia 2019).

 

Źródło: Valeo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).