Retrofity LED Philips z homologacją w Korei Płd. | MOTOFAKTOR

Retrofity LED Philips z homologacją w Korei Płd.

person Redakcja 29/01/2021

Philips systematycznie kontynuuje prace nad rozwojem retrofitów LED, które można już stosować na drogach publicznych w Korei Płd.

Żarówki halogenowe pojawiły się na rynku motoryzacyjnym w latach 60. XX wieku. Do dziś, pomimo systematycznego rozwoju nowych technologii, są najczęściej stosowanym źródłem oświetlenia pojazdów mechanicznych. Także w fabrycznie nowych modelach samochodów.

 

Naturalnie konstrukcja i parametry żarówek również ulegały zmianom. To jednak ewolucja ograniczona zasadami fizyki. Aby można było mówić o rewolucji potrzebne były fundamentalne zmiany przy jednoczesnym dopasowaniu do zamontowanych w samochodzie reflektorów. Odpowiedź przyszła z Philipsa w postaci retrofitów LED.

 

Pomysł na nie jest z pozoru banalnie prosty. Przy zachowaniu tego samego mocowania, żarnik i szklana bańka zostały zastąpione nowoczesnymi diodami LED. W efekcie w miejscu żarówki halogenowej można założyć bez porównania wydajniejsze źródło światła. Biała barwa nie tylko zapewnia lepszy kontrast, ale też generuje dłuższy zasięg wiązki. Dzięki temu kierowca może zobaczyć większy wycinek drogi i zyskuje czas na podjęcie odpowiedniej reakcji.

Debiut pierwszej generacji retrofitów Philips X-tremeUltinon LED w 2016 roku był jednocześnie początkiem procesu homologacji. Mając na względzie kilkunastoletni przekrój używanych pojazdów i wersji reflektorów na całym świecie, trzeba skrupulatnie sprawdzić kompatybilność montażu i współpracy z optyką. W tym rozkład światła na drodze czy ryzyko oślepienia nadjeżdżających z przeciwka kierowców. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

W międzyczasie Philips systematycznie rozwija konstrukcje retrofitów. W 2018 roku zaprezentowano drugą generację X-tremeUltinon LED, a rok później serię Ultinon Essential LED. Im właśnie przyjrzeli się specjaliści z Korea Automobile Testing & Research Institute. W wyniku prac i testów wydano werdykt dopuszczający stosowanie retrofitów H7 na drogach publicznych tego kraju.

W ubiegłym roku wprowadziliśmy na rynek kolejną generację Philips Ultinon Pro5000 i Pro9000. Fakt ten pokazuje, że za procesami zmian technologicznych nie nadąża prawo. Niemniej cieszy przyznanie homologacji drogowej retrofitom Ultinon Essential LED H7, które nadal pozostają w naszej ofercie. Liczymy, że jest to pierwszy krok w kierunku przyspieszenia badań i aprobaty do używania ich jako zamienników żarówek halogenowych. Lepsza widoczność zza kierownicy bezsprzecznie pomoże w poprawie bezpieczeństwa na drogach całego świata. Wioletta Pasionek

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).