Retrofity LED Philips także do pojazdów i maszyn rolniczych | MOTOFAKTOR

Retrofity LED Philips także do pojazdów i maszyn rolniczych

person Redakcja 5/10/2021

Ekspozycja marki Philips na targach Agro Show potwierdziła, że wysokiej jakości oświetlenie jest pomocne również operatorom sprzętu rolniczego.

Od początku swojego istnienia Philips specjalizuje się w projektowaniu i produkcji źródeł oświetlenia dla motoryzacji. Ponad stuletnie doświadczenie zaowocowało między innymi wprowadzeniem na rynek lamp ksenonowych. Dziś, obok żarówek halogenowych, rozwija technologię ich następców – retrofitów LED.

 

Wszystkie oferowane typy można montować zarówno w oświetleniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym pojazdów mechanicznych. Od skuterów i motocykli, poprzez samochody osobowe i dostawcze po pojazdy ciężarowe, autobusy oraz maszyny budowlane i rolnicze. Te ostatnie stały się pretekstem do uczestnictwa marki Philips w targach Agro Show 2021 w Bednarach.

To było bardzo ciekawe doświadczenie z zaskakującym obszarem zainteresowań osób odwiedzających naszą ekspozycję. Wiele miejsca poświęciliśmy ofercie żarówek halogenowych, tymczasem najwięcej pytań dotyczyło retrofitów LED. W dużym skrócie - są to niemal identyczne konstrukcje, co pozwala na banalnie prostą zamianę. Przy czym zamiast żarnika w szklanej bańce mamy układ diod LED. To z kolei przekłada się na nieporównywalnie wyższej jakości światło, zbliżone barwą do dziennego. I jak się okazuje ten właśnie parametr najczęściej wymieniany był w rozmowach z naszymi gośćmi. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips
fot. PIGMIUR

Marka Philips oferuje retrofity LED już od pięciu lat, sukcesywnie rozwijając zaproponowaną technologię. Obecna seria Ultinon Pro stanowi kamień milowy na tej drodze, bo ta sama żarówka kompatybilna jest z instalacją elektryczną 12V i 24V. Cała gama składa się z typów H1, H3, H4, H7, HB3/4, H11, HIR2 oraz H8/H11/H16. Nowością – jesień 2021 – jest kolejna generacja retrofitów do świateł pomocniczych oraz wnętrza kabin.

 

Wszystkie – o co także wypytali goście Agro Show – charakteryzują się wysokiej jakości światłem, którego źródłem są chipy opracowane i dostarczane przez Lumileds. Mają one nie tylko wyższą temperaturę barwową (5800K), ale także wytrzymalszą na wibracje i przeciążenia konstrukcję, co ma duże znaczenie np. podczas prac polowych. W przypadku Ultinon Pro9000 okres eksploatacji może wynieść nawet pięć tysięcy godzin, zaś gwarancja obejmuje do pięciu lat.

 

W dodatku osiągnięto wydajniejszą – nawet o 250% w porównaniu do wymaganego prawem minimum – wiązkę światła. W praktyce przekłada się to na większy zasięg i pole widzenia kierującego. Natomiast niższe zapotrzebowanie na pobór prądu przekłada się na oszczędność w zużyciu paliwa.

 

Takich parametrów nie zapewni żadna żarówka halogenowa. W ich gamie marka Philips może poszczycić się topowymi osiągami – RacingVision GT200 (3200K, +200%, do 250 h), X-tremeVision Pro150 (3400K, +150%, 450 h) czy WhiteVision ultra (4200K, +60%, do 350 h).

Retrofity LED to wciąż młoda technologia wymagająca pracochłonnego procesu dopuszczenia do użytku na drogach publicznych. Są już pierwsze efekty tych prac, na przykład w Niemczech zostały dopuszczone H7 do instalacji w wybranych modelach samochodów. Bez przeszkód prawnych można je stosować we wnętrzu pojazdu i na zamkniętych obszarach. Do takich można zaliczyć gospodarstwa rolne, tereny rolne czy plantacje. Wioletta Pasionek

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).